antradienis, sausio 26 d.
D. Trumpas suteikė malonę dviem asmenims, susijusiems su tyrimu dėl Rusijos
Alfa.lt

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį suteikė malonę dviem asmenims, susijusiems su tyrimu dėl įtariamo jo kampanijos ir Rusijos susimokymo, ir dar keliolikai žmonių.

Šie žingsniai sukėlė dar daugiau diskusijų, respublikonui ir toliau atsisakant pripažinti pralaimėjimą demokratui Joe Bidenui per lapkritį vykusius prezidento rinkimus.

Sausio 20-ąją Baltuosius rūmus turėsiantis palikti D. Trumpas jau yra suteikęs malonę keliems savo politiniams šalininkams.

Baltųjų rūmų pranešime sakoma, kad D. Trumpas suteikė visišką malonę 15 žmonių ir sušvelnino bausmes dar penkiems asmenims.

Visiška malonė buvo suteikta George'ui Papadopoulos, buvusiam D. Trumpo kampanijos patarėjui, kuris prisipažino melavęs federaliniams tyrėjams apie savo ryšius su rusais.

G. Papadopoulos buvo D. Trumpo užsienio politikos patariamosios grupės narys, kai respublikonas kandidatavo į prezidento postą 2016 metais.

2017-ųjų spalį jis padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl melo FTB dėl ryšių su profesoriumi, kuris pažadėjo jį suvesti su aukšto rango Rusijos pareigūnais.

Jis bendradarbiavo su tyrėjais, vadovaujamais specialiojo prokuroro Roberto Muellerio, dvejus metus tyrusiais įtariamą D. Trumpo kampanijos ir Rusijos susimokymą.

G. Papadopoulos praleido kalėjime 12 parų.

„Šiandienos malonė padeda ištaisyti neteisybę, kurią Muellerio komanda padarė tokiai daugybei žmonių“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Visiška malonė taip pat buvo suteikta olandui advokatui Alexui van der Zwaanui, kuris irgi buvo nuteistas po to, kai buvo apkaltintas R. Muellerio tyrėjų komandos.

Be to, visiška malonė buvo suteikta keturiems privačios saugos bendrovės „Blackwater“ darbuotojams, nuteistiems už irakiečių nužudymą 2007 metais.

Vienas iš keturių „Blackwater“ kontraktininkų, nuteistų dėl šaudymo Irake, buvo Nicholas Slattenas, kuriam buvo paskirtas įkalinimas iki gyvos galvos.

2007 metų rugsėjo 16 dieną „Blackwater“ apsaugininkai ėmė šaudyti judrioje Bagdado Nisuro aikštėje. Tąsyk žuvo mažiausiai 17 irakiečių civilių, o dar 14 žmonių buvo sužeisti.

Šis incidentas papiktino irakiečius ir sukėlė įtampą tarp JAV ir Irako.

„Blackwater“ apsaugininkai teigė, kad jie gindamiesi reagavo į sukilėlių ugnį.

Baltųjų rūmų pranešime sakoma, kad šie keturi vyrai, buvę kariuomenės nariai, „turi ilgą tarnavimo tautai istoriją“.

Be kita ko, į sąrašą asmenų, kam suteikta malonė, įtraukti trys buvę respublikonai kongresmenai.

2020 12 23 08:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt