ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
D. Trumpas Varšuvoje: JAV niekada nenaudos energijos išteklių šantažui
tiesa.com

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo, kad Jungtinės Valstijos niekada nenaudos energijos, kaip įrankio spaudimui Vidurio ir Rytų Europos šalims.

Jis taip pat pabrėžė neleisiąs to daryti ir kitoms šalims. Tai Amerikos prezidentas pareiškė kalbėdamas Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Varšuvoje. Jame dalyvavo dvylikos prie Baltijos, Adrijos ir Juodosios jūrų įsikūrusių Vidurio ir Rytų Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, vadovai. Šios šalys siekia sumažinti savo energetinę priklausomybę nuo rusiškos naftos ir dujų.

D.Trumpas pareiškė besididžiuojąs tuo, kad šis regionas gauna naudos iš JAV energijos išteklių. Lenkija praėjusį mėnesį sulaukė pirmos amerikietiškų suskystintųjų gamtinių dujų siuntos.

Vėliau kreipdamasis į minią jis paragaino Rusiją nutraukti savo destruktyvią veiklą Ukrainoje, nesikišti į kitų valstybių rinkimus bei nuraukti ryšius su Sirijos bei Irano režimais. D. Trumpas teigė, kad Rusija turėtų prisidėti prie JAV ir Europos kovojant su visais, kurie kesinasi į laisvo pasaulio vertybes.

Kalbėdamas apie ekonomika JAV prezidentas taip pat pažymėjo, kad, rodos, visi gauna naudos iš klestinčios Amerikos ekonomikos, išskyrus jį. D.Trumpas gyrėsi dėl pastaruoju metu akcijų rinkose fiksuojamo augimo. „Bet aš asmeniškai nieko neužsidirbau. Bet nieko tokio. Visi kiti kraunasi turtus. Bet viskas gerai, esu patenkintas“, – sakė jis, kreipdamasis į Vidurio ir Rytų Europos šalių vadovus.

Kaip žinoma, po jo išrinkimo prezidentu D. Trumpas savo turto valdymą perdavė savo dviem sūnums, tačiau realiai turto neatsisakė. Jį perdavė specialiam turto valdymo fondui, kurio kontrolę gali perimti bet kuriuo metu.

2017 07 06 13:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt