pirmadienis, liepos 13 d.
Danai angliškai nori kalbėti oficialiai
tiesa.com

Danijoje gimė iniciatyva, kuri sulaukė prieštaringų vertinimų ir sveikinimų tuo pačiu metu. Šalies ministrė pirmininkė Helle Thorning-Schmidt pasiūlė įteisinti anglų kalbą kaip antrąją šalies kalbą. Politikė šį savo siūlymą argumentavo tuo, kad toks sprendimas padarytų teigiamą įtaką Danijos įvaizdžiui pasaulyje, be to pagerintų užsieniečių, gyvenančių Danijoje, padėtį.

Premjerė savo kolegas bandė įsitikinti sakydama, kad Danija yra pati geriausia vieta pasaulyje verslui vystyti, tad tokiai progresyviai šaliai reikalinga ir bene plačiausiai pasaulyje vartojama anglų kalba.

H. Thorning-Schmidt atvirai papasakojo, kaip jai gimė ši idėja. „Vieną dieną mano paauglė dukra grįžo namo ir atsisakė kalbėtis daniškai. Ji pasakė, kad mes abi puikiai kalbame angliškai, tad nėra prasmės peršokinėti nuo vienos kalbos prie kitos. Mano dukra man priminė ir faktą, kurį aš seniai žinojau, tik jo nepripažinau: daugelis danų kasdien kalba angliškai ir jiems tai yra įprasta. Tad mes nepriimtume jokio sensacingo sprendimo“, - kalbėjo politikė.

Jos oponentai šios idėjos entuziastingai nepalaikė ir per klausimo svarstymą pareiškė, kad jie už anglų kalbos, kaip dar vienos kalbos įteisinimą, sutiks balsuoti tik tuo atveju, jeigu kaip papildoma valstybinė kalba bus įteisinta ir arabų kalba.

Beje, įdomiausia, kad vyriausybėje atsirado tokių politikų, kurie rimtai ėmė svarstyti ne tik apie anglų kalbos, kaip vienos iš valstybinių įteisinimą, bet ir kitų kalbų įteisinimą.

Kitiems politikams šis pasiūlymas buvo tarsi antausis, nes visai neseniai prieš imigraciją pasisakiusios partijos nariai pasiūlė kuo greičiau nutraukti anglų kalbos kursus. Taip politikai tikisi, kad imigrantai susidurs su rimtomis problemomis mokantis anglų kalbos ir išvyks iš šalis.

Danai portalui thelocal.com teigė, kad daniškai kalbančių žmonių yra labai mažai. Didžioji dalis gyvenančių šalyje ir namuose, ir darbe vartoja anglų kalbą.

Ar šalies vyriausybė pritars šiam siūlymui, paaiškės netrukus.

2015 04 01 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt