penktadienis, gruodžio 4 d.
Danija imasi prevencijos priemonių, aptikus mutavusią koronaviruso atmainą
Alfa.lt

Danijos premjerė ketvirtadienį paskelbė ypatingus suvaržymus daugiau kaip 280 tūkst. žmonių, gyvnančių šalies šiaurės rytiniame regione, kai buvo nustatyta, jog naujojo koronaviruso mutavusi atmaina, siejama su audinių fermomis, gali užkrėsti žmones.

Kopenhaga perspėjo, kad mutacija gali sukelti pavojų bet kokios naujos vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumui.

„Nuo šiąnakt piliečiai keliose šiaurės Jutlandijos teritorijose primygtinai raginami neišvykti iš savo gyvenamosios vietos, kad būtų išvengta užkrato išplitimo“, – per spaudos konferenciją sakė vyriausybės vadovė Mette Frederiksen. Ji pridūrė, kad žmonėms taip pat nurodyta nevykti į tą sritį ir kad ten bus uždaryti barai ir restoranai.

„Prašome esančių šiaurės Jutlandijoje padaryti kai ką visiškai nepaprasta“, ragino M. Frederiksen, kalbėdama apie šio regiono „realų uždarymą“.

„Į mus nukreipęs akis visas pasaulis“, – pridūrė ji.

Regione taip pat bus sustabdytas viešasis transportas, o autobusams ir traukiniams nebus leidžiama nei atvykti, nei išvykti iš jo.

Danija, didžiausia pasaulyje audinių kailiukų eksportuotoja, trečiadienį sukėlė susirūpinimą, paskelbusi, kad visos šalyje auginamos audinės turės būti numarintos. Šalyje veikia per 1 080 kailinių žvėrelių ūkių, kuriuose auginama 15–17 mln. audinių.

Šio sukrečiančio sprendimo priežastis – naujai aptikta pandeminio koronaviruso mutacija, galinti išplisti tarp žmonių.

Mutavusio koronaviruso infekcija jau nustatyta 12-ai žmonių. Vienuolika šių atvejų buvo dabar izoliuojamame regione, o dar vienas – kitur.

2020 11 06 08:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt