ketvirtadienis, liepos 9 d.
Danijoje moteriškus darbus vis dažniau dirba imigrantai vyrai
tiesa.com

Danijoje viešajame sektoriuje vis daugiau laisvų darbo vietų atitenka imigrantams vyrams. Ilgą laiką tradiciškai miestų ir miestelių valdomose įmonėse bei sveikatos paslaugas teikiančiose įstaigose dirbdavo daugiausiai danės moterys.

Situacija pasikeitė augant imigrantų skaičiui. Norėdami geriau suprasti miestuose ir miesteliuose gyvenančius žmones, savivaldybės ėmėsi iniciatyvos – nuspręsta samdyti ne tik vietinius, etninius danus, bet ir atvykusius iš kitų šalių.

Pastaraisiais metais valstybinėse įstaigose dirbančių imigrantų skaičius stabiliai auga. Valdininkai tikisi, kad tokios tendencijos išsilaikys.

Danijos politikų manymu, toks sprendimas yra puikus ir sektinas pavyzdys, kai šalis sėkmingai integruoja užsieniečius ir patikimi jiems savo kasdienio gyvenimo gerovės kūrimą.

Kaip pranešė portalas thelocal.dk, į šią veiklą aktyviai pastaraisiais metais įsijungia ir jaunimas. Nemaža dalis jaunų žmonių, kurie ateityje norėtų būti valstybinių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojais, taip pat yra imigrantai. Ir didžiąją jų dalį sudaro vyrai.

Mokslininkai teigė, kad Danija – viena tų Europos šalių, kurioje nuo seno galiojo tam tikras darbų pasiskirstymas: buvo įprasta, kad danės moterys dirba valstybiniame sektoriuje, o danai vyrai – privačiame. Imigrantams šios nuostatomis nesivadovauja.

Sociologų teigimu, danai, kaip ir dauguma europiečių vyrų, ir šiandien mano, kad, pavyzdžiui, rūpintis senais ar ligotais žmonėmis yra moterų darbas, be to jis nelaikomas labai kvalifikuotu. Tuo tarpu kitos kultūros atstovams, tai nėra gėdingas užsiėmimas. Be to jie nuo vaikystės buvo mokomi pasirūpinti ir netgi patarnauti ligotam bei senam žmogui, tad slaugos darbai jiems nėra atgrasūs.

2015 06 22 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt