ketvirtadienis, liepos 9 d.
Danijos nemeilė pabėgėliams nesumažino gerbėjų gretų
tiesa.com

Priėmę griežtus įstatymus dėl pabėgėlių integracijos, Danijos politikai ne juokais sunerimo. Mat pasaulio žiniasklaidoje šalies vardas priėmus prieštaringai vertinamus įstatymus kurį laiką skambėjo tik neigiamame kontekste.

Tačiau atlikti tyrimai parodė, kad pasaulis vis dar myli Daniją, o griežtas tonas pabėgėlių atžvilgiu nesužlugdė geros šalies reputacijos.

„Tiesa“ primena, kad prieš kelis mėnesius Danija priėmė kontraversiškai vertinamą įstatymą, kuriuo remiantis iš į Daniją atvykusių pabėgėlių bus konfiskuojami visi brangesni daiktai, tarp jų ir brangenybės, meno kūriniai ar kiti panašūs daiktai nepaisant to, kad jos gali būti laikomos šeimos vertybėmis.

Šį įstatymą kai kurie ekspertai ir politikai netgi lygino su II-ojo pasaulinio karo laikais nacių priimtais teisės aktais, kurie žydus paversdavo skurdžiais ir beteisiais.

Tačiau panašu, kad griežta Danijos politika garantavo didesnės dalies žmonių simpatijas, o ne panieką.

Net 75 proc. apklausoje dalyvavusių žmonių teigė, kad nepakeitė savo nuomonės apie šalį, dar 11 tvirtino, kad dabar Danijai simpatizuoja gerokai labiau nei prieš kelis mėnesius, ir tik septyni procentai tvirtino pakeitę nuomonę apie šalį į neigiamą pusę.

2016 06 09 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt