trečiadienis, liepos 8 d.
Danijos planas: gatvėse policiją pakeisti kareiviais
tiesa.com

Danijos politikai svarsto, ar nevertėtų vietoje policininkų į gatves išsiųsti patruliuoti kareivių. Tokį pasiūlymą pateikė „Danijos žmonių partija“, kurios atstovai įsitikinę, kad specialiai apmokyti ir geriau ekstremaliose situacijose pasiruošę veikti kariai, geriau apsaugotų šalį ir žmones nuo galimų terorostinių atakų, o joms įvykus, imtųsi reikiamų veiksmų.

Kaip rašė portalas thelocal.dk, priėmus tokį sprendimą kareiviai iš policijos turėtų perimti daugelį šiuo metu policijai užkrautų atsakomybių, kad šie galėtų tinkamai reaguoti ir spręsti žmonių problema: pažaboti nusikalstamumą, o ne sukti galvą dėl teroristų.

Šiai idėjai pritaria ir Danijos policija. Anot strūktūros atstovų, paskutiniu metu pareigūnai taip buvo susikoncentravę į terorizmo prevenciją, kad neturėjo nei pakankamai žmonių, nei laiko atlikti tiesioginių savo funkcijų. Pareigūnai netyrė tokių nusikaltimų kaip vagystės, nužudymai ar užpuolimai.

Išplatintos ataskaitos taip pat byloja, kad didžioji dauguma pareigūnų kelis šių metų mėnesius neturėjo jokių išeiginių, dirbo viršvalandžius, yra pervargę ir netgi išsekę.

Prieš kurį laiką Danijos parlamentas žymiai padidino policijos finansavimą. Skaičiuojama, kad papildomos lėšos leis pasamdyti maždaug tūkstantį pareigūnų, kurie Danijos gatvėse patruliuos jau nuo 2019-ųjų metų.

2016 04 13 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt