trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Dar viena EURO 2020 drama: pasaulio čempionams prancūzams antausį skėlė šveicarai
Alfa.lt
Twitter@EURO2020
Šveicarijos rinktinė

Pirmadienį nenuobodžiavo ne tik žiūrovai Kopenhagoje, stebėję įsimintinas Ispanijos ir Kroatijos rungtynes, kurias ispanai po pratęsimo laimėjo 5:3. Bukarešte dėl kelialapio į ketvirtfinalį pirmadienio vakarą įnirtingai kovėsi ir Prancūzija su Šveicarija.

Čia taip pat prireikė pratęsimo, nes pagrindinis laikas baigėsi rezultatyviai 3:3, prireikė ir 11 metrų baudinių serijos, po kurios ašaras braukė visa Prancūzija.

Pirmieji šiose rungtynėse pasižymėjo Šveicarijos futbolininkai: 15 min. savo komandą į priekį išvedė Haris Seferovičius. Labai nedaug trūko, kad šveicarai savo pranašumą padvigubintų: 55 min. 11 m baudinio nerealizavo Ricardo Rodriguezas. Prancūzų vartininkas nuspėjo kamuolio skriejimo kryptį ir jį atmušė.

O netrukus savo žodį tarė 33 metų Prancūzijos rinktinės puolėjas Karimas Benzema. Jis per porą minučių (57 ir 59 min.) dukart nuginklavo šveicarų vartininką, išvesdamas saviškius į priekį 2:1.

75 min. gražiu smūgiu Prancūzijos rinktinės persvarą padidino Paulas Pogba – 3:1.

Atrodė, kad pasaulio čempionai iškovos įtikinamą pergalę ir ramiai rengsis ketvirtfinalio akistatai su ispanais.

Tačiau Šveicarijos ekipa sukūrė stebuklą. 81 min. H. Seferovičius rezultatą sušvelnino, o 90 minutę Mario Gavranovičius rezultatą išlygino – 3:3.

Taip antrą kartą per vieną dieną čempionato komandoms teko žaisti papildomas 30 minučių.  Per jas įvarčių nebuvo pasiekta, tad ekipoms teko dalyvauti 11 m baudinių loterijoje. Pirmieji pradėję šveicarai visus penkis kartus buvo taiklūs. Taiklūs buvo ir keturi Prancūzijos žaidėjai. Penktas smūgis buvo patikėtas Prancūzijos žvaigždei Kylianui Mbappe, kuriam per šį čempionatą nepavyko pasižymėti. Puolėjo smūgį atrėmė šveicarų vartininkas, o Šveicarija pateikė sensaciją, po aštuntfinalio iš EURO 2020 išmesdama Prancūziją.

2021 06 29 11:10