šeštadienis, spalio 1 d.
Dar viena paslaptinga rusų oligarcho mirtis: kas vyksta?
Alfa.lt
Stop kadras
Ravilis Maganovas.

Pranešama apie dar vieną įtartiną žinomo Rusijos turtuolio mirtį. Naftos bendrovės „Lukoil“ viceprezidentas Ravilis Maganovas iškrito pro ligoninės langą Maskvoje ir mirė.

Teigiama, kad „Lukoil“ viceprezidentas iškrito iš šeštojo aukšto. R. Maganovui buvo 67 metai. „Lukoil“ jis dirbo nuo 1993 m., o 2006 m. tapo viceprezidentu.

Tai ne pirma paslaptinga Rusijos oligarcho mirtis prasidėjus karui Ukrainoje, pažymi leidinys „The Insider“. Šių metų gegužę netoli Maskvos paslaptingomis aplinkybėmis mirė milijardierius Aleksandras Subotinas, dirbęs „Lukoil“ aukščiausio lygio vadovu.

A. Subotinas mirė netoli Maskvos esančiuose Mytiščiuose, iš Charkovo kilusio Aleksejaus Pindiurino, vadinamo Magua šamanu, namuose. Milijardieriaus kūnas buvo rastas rūsyje, kuriame atliekami jamaikietiški vudu ritualai. A. Pindiurinas teigė, kad A. Subotinas pas jį atėjo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Per pastarąjį pusmetį neaiškiomis aplinkybėmis mirė dar keli buvę ir esami Rusijos naftos ir dujų bendrovių vadovai. Liepos mėnesį Sankt Peterburgo priemiestyje buvo rastas 61 metų Jurijaus Voronovo, transporto bendrovės „Astra Shipping“, kuri vykdė „Gazprom“ sutartis, vadovo, kūnas. J. Voronovas buvo rastas baseine su kulka galvoje, o šalia – pistoletas.

Kai kurie ekspertai mano, kad karo fone vyksta turtų persidalinimo procesas. Kita versija – naikinami asmenys, kurie turi per daug informacijos apie Kremlių.

Sausio mėnesį Leonidas Šulmanas, 60-metis „Gazprom“ aukščiausio lygio vadovas, anksčiau dirbęs „Gazprom Transgaz“, nusižudė viloje netoli Sankt Peterburgo.

Vasario 25 d. tame pačiame elitiniame kvartale rastas negyvas 61 metų Aleksandras Tiuliakovas, „Gazprom“ vieningojo atsiskaitymo centro generalinio direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už įmonių saugumą. Anksčiau jis dirbo generalinio direktoriaus pavaduotoju, atsakingu už įmonės saugumą ir žmogiškuosius išteklius, bendrovėje „Gazprom Transgaz Sankt Peterburg“, kuri eksportavo ir gabeno degalus į kelis Rusijos regionus. Policija preliminariai nustatė, kad vyras nusižudė.

Balandžio 18 d. Maskvoje rasti negyvi buvęs „Gazprombank“ viceprezidentas Vladislavas Avajevas, jo dukra ir žmona. Pagal preliminarią tyrėjų versiją, V. Avajevas iš pistoleto nušovė žmoną ir trylikametę dukrą, o paskui nusižudė pats. Tokią išvadą policija padarė dėl to, kad ginklas buvo rastas V. Avajevo rankose. Durys buvo užrakintos iš vidaus ir nerasta jokių pėdsakų, kad šaudymo metu name būtų buvę kitų žmonių.

Balandžio 21 d. Ispanijoje buvo rasti negyvi buvęs aukščiausio lygio bendrovės „Novatek“ vadovas Sergejus Protosenja, jo žmona ir dukra. Jų kūnai buvo rasti name Žironos provincijoje. S. Protocenjos turtas vertintas 400 mln. eurų. Jis gyveno Prancūzijoje, bet su šeima atvyko į Ispaniją Velykų atostogų. Iš pradžių buvo iškelta versija, kad S. Protosenja galėjo nužudyti savo žmoną ir dukrą, o tada nusižudyti. Vėliau paaiškėjo, kad ant peilio DNR nerasta, o tyrimo aplinkybės buvo įslaptintos.

Kai kurie ekspertai mano, kad karo fone vyksta turtų persidalinimo procesas. Kita versija – naikinami asmenys, kurie turi per daug informacijos apie Kremlių.

2022 09 01 16:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt