pirmadienis, kovo 1 d.
Dar vieni V. Putino rūmai: draugai nupirko jam patikusią L. Brežnevo vilą Kryme
Alfa.lt

Buvusio SSRS komunistų partijos generalinio sekretoriaus Leonido Brežnevo vilą Kryme įsigijo niekam nežinomas rytų kovos menų mokytojas iš Maskvos. Kaip teigia svoboda.org, už pirkėjo nugaros gali stovėti labai įtakingi žmonės. Be to, kalbama, kad ši vila krito į akį prezidentui Vladimirui Putinui.

Daugiau nei 11 mln. eurų kainavusią vilą įsigijo prastos reputacijos rajone gyvenantis maskvietis. Anot žurnalistinių tyrimų centro „Proekt“, už šio žmogaus galimai stovi V. Putino aplinkai artima bendrovė. Kažkada anksčiau, „Proekt“ duomenimis, planuota šioje viloje įrengti V. Putino rezidenciją.

Vila „Glicinija“ pastatyta 1955 m. tuometinio generalinio sekretoriaus Nikitos Chruščiovo reikmėms. Ten jis priiminėjo tokius svečius, kaip Jugoslavijos vadovas Josipas Brozas Tito. Dažnai joje ilsėjosi ir taip pat priiminėjo aukšto rango lankytojus ir Leonidas Brežnevas.

2004 m. šią vilą įsigijo Rusijos valstybinis „Vneštorgbank“, o buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma savo memuaruose rašė, kad pirkinys buvo skirtas būtent V. Putinui. Tą patį teigė ir tuometinis Krymo prokuroras Viktoras Šemčiukas.

Spaudžiant prezidentui Viktorui Juščenkai, Ukrainos teismas anuliavo 2004 m. sandorį. Buvęs Ukrainos prezidento atstovas Kryme Genadijus Moskalis net tvirtino, kad dėl šios vilos kilo „dujų karas“ tarp Maskvos ir Kijevo.

2019 m. vila vėl buvo parduota už 11 mln. eurų ir šis sandoris tapo vienu iš pačių brangiausių Kryme po Rusijos okupacijos. Vilą įsigijo niekam nežinoma bendrovė, įregistruota vos 8 mėn. iki aukciono. Jos vadovu ir pagrindiniu kreditoriumi pasirodė maskvietis Janis Ermanis, gyvenantis prastos reputacijos mikrorajone ir užsiimantis privačiomis vietnamiečių kovos menų treniruotėmis.

Kaip pavyko išsiaiškinti „Proekt“ tyrėjams, J. Ermanio vardu registruota bendrovė susijusi su su banku „Rossija“, kurios didžiausias akcininkas – V. Putino draugas Jurijus Kovalčiukas, o likę akcininkai taip pat priklauso prezidento aplinkai.

Vietos gyventojai jau vadina vilą „Putinskaja“ (Putino,– red. past.), tačiau iki šiol ji yra prastos būklės ir svečiai ten nesilanko.

2021 02 11 09:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt