penktadienis, birželio 5 d.
Daugiakultūrė visuomenė nesukurta
tiesa.com

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Potsdame kalbėdama krikščionių demokratų jaunimo sąjungos susitikime, pripažino visiška nesėkme bandymus sukurti šalyje daugiakultūrę visuomenę, praneša DW-WORLD.

Vokietijos vadovė pareikalavo imigrantų išmokti vokiečių kalbą ir integruotis į visuomenę. „Tie, kas nori tapti mūsų visuomenės dalimi, turi ne tik laikytis mūsų įstatymų, bet ir kalbėti mūsų kalba“, – sakė kanclerė.

A.Merkel pabrėžė kvalifikuotų specialistų imigracijos į Vokietiją svarbą. Pasak jos, į pensiją kasmet išeina 200 tūkst. vokiečių, todėl šalyje trūksta darbo jėgos. Tačiau išnaudoti imigrantus reikėtų tik tada, kai išnaudotos visos vokiečių kvalifikacijos ir įsidarbinimo galimybės.

Kanclerė taip pat komentavo Vokietijos prezidentą Christianą Wulffą, kuris teigė, jog islamas tapo Vokietijos dalimi. „Islamas tapo Vokietijos dalimi, tai akivaizdu, ir ne tik kalbant apie futbolininką Mesutą Ozilą“, – sakė A.Merkel. Gimęs Turkijoje, M.Ozilas laikomas vienu iš pagrindinių Vokietijos nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjų.

Rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais Vokietijoje kilo skandalas dėl prieštaringai vertinamos knygos „Vokietija naikina save“, kurios autorius - buvęs Bundensbanko valdybos narys Tilo Saracino teigė, jog daugėja imigrantų, kurie nepriima vokiečių kultūros ir nesiekia integruotis į Vokietijos visuomenę, o tai žlugdo šalį.          

2010 10 18 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt