antradienis, rugpjūčio 9 d.
Daugiau detalių apie kraupų devynmetės lietuvės nužudymą: kodėl tam galėjo ryžtis 22 metų sezoninis darbininkas iš Lietuvos?
Alfa.lt
Facebook
Britų policijos išplatinta įtariamojo nuotrauka.

Pirmadienį prieš Didžiosios Britanijos teismą stos 22 metų Deividas Skebas. Lietuvos pilietis, atvykęs skinti uogų, yra įtariamas devynmetės lietuvės subadymu peiliu, kuris sukrėtė ne tik vietos lietuvių bendruomenę, bet ir visą Britaniją.

Mergaitė buvo mirtinai subadyta peiliu ketvirtadienį, kai vidury baltos dienos žaidė su sesute prie mamos parduotuvės Bostone, Linkolnšyro grafystėje. Tai taip įbaugino šeimą, kad po tragedijos esą ji slapstėsi, bijodama, kad prieš ją gali būti surengtas naujas išpuolis, pranešė „The Sun“.

„Tai tiesiog siaubinga – jiems tenka neįveikiama užduotis bandyti susitaikyti su Lilijos netektimi. Tada jie vis dar jaučia, kad turi saugoti savo kitą mažą dukrelę“, – laikraštis citavo šeimos pažįstamą.

Policiją D. Skebą atsekė per stebėjimo kameras. Šeštadienį, praėjus vos keturioms valandoms po vaizdo įrašo išplatinimo, jis buvo sulaikytas, kai ginkluoti pareigūnai apsupo netoliese nusikaltimo vietos esantį namą. Jame, be įtariamojo, gyveno dar keli lietuviai. Sekmadienį vakare D. Skebui buvo pateikti kaltinimai dėl mergaitės nužudymo.

D. Skebas pirmadienį turi pasirodyti Linkolno magistratų teisme.

Buvusi D. Skebo draugė laikraščiui „The Times“ sakė, kad jis buvo išvykęs iš Jungtinės Karalystės dėl sveikatos problemų, bet neseniai sugrįžo. Ji taip pat teigė, kad Skebo šeima Lietuvoje esą priklauso „aukštesnei klasei“, yra „verslininkai“.

„Jis studijavo Lietuvoje ir atvyko į Angliją dirbti. Jis grįžo į Lietuvą, bet neseniai vėl atvyko į Bostoną“, – pasakojo Anglijos lietuvė.

Leidinys „Metro“ pranešė, kad nesuvokiamai žiaurų nusikaltimą galėjo paskatinti nesumokėtas atlygis ar konfliktas dėl pinigų. Tačiau buvusi įtariamojo draugė pridūrė, kad D. Skebas dirbo lauko darbus, bet esą nedirbo agentūroje „MS Agricultural Services“, kuriai vadovavo mergaitės motina.

Pasak Dailymail.co.uk, sekmadienį apie 150 žmonių susirinko į jaudinančias „maldų ir apmąstymų pamaldas“, skirtas nužudytai devynmetei pagerbti, Švento Botolfo bažnyčioje, esančioje už 100 metrų nuo žmogžudystės vietos. Kai kurie žmonės atvirai verkė.

„Tai širdį veriantis atvejis, kuris paveikė daugybę žmonių Bostone ir už jo ribų“, – sakė pareigūnas Martynas Parkeris.

2022 08 01 13:13
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt