trečiadienis, rugsėjo 22 d.
Debesijos bendrovės „Fastly“ sistemų gedimas sutrikdė žymiausių pasaulyje tinklalapių darbą
BNS
Unsplash
Asociatyvi iliustracija.

Daugybė tinklalapių, įskaitant kai kurias labai populiarias svetaines, antradienį buvo laikinai tapusios neprieinamos dėl didelio sistemų sutrikimo debesijos paslaugų bendrovėje „Fastly“.

Dėl gedimo dešimtys gausiai lankomų tinklalapių, įskaitant dienraščio „The New York Times“, televizijos CNN, žaidimų transliacijos platformos „Twitch“ ir Jungtinės Karalystės vyriausybės pagrindinę svetainę, buvo nepasiekiami. Taip pat buvo sutrikdytas Baltųjų rūmų tinklalapio, socialinio tinklo „Reddit“, dienraščių „Financial Times“, „The Guardian“, „Le Monde“, „Corriere delle Serra“, „El Mundo“ svetainių veikimas.

San Fransiske įsikūrusi „Fastly“ problemą pripažino prieš 13 val. Lietuvos laiku. Savo nuolat atnaujinamose žinutėse bendrovė nurodė „toliau tirianti šį reikalą“.

Vėliau „Fastly“ paskelbė, kad „riktas buvo nustatytas ir pritaikyta ištaisomoji priemonė. Vartotojai gali susidurti su padidėjusia apkrova, vėl pradedant veikti pasaulinėms paslaugoms.“

„Aptikome paslaugos nustatymą, lėmusį sutrikdymus... Mūsų pasaulinis tinklas vėl įsijungia“, – pridūrė bendrovė.

Sutrikus „Fastly“ paslaugoms bandantys naršyti paveiktus tinklalapius pamatydavo ekrane pranešimą „Klaida 503 – paslauga neprieinama“ arba „Jungimosi klaida“.

Tinklalapių sutrikimus stebintis puslapis „Down Detector“ pranešė: „Pranešimai rodo, kad galimas didelio masto „Fastly“ išsijungimas, kuris galbūt daro poveikį jūsų paslaugoms.“

Apie 14 val. Lietuvos laiku dauguma paveiktų tinklalapių jau veikė.

Ekspertai sakė naujienų agentūrai AFP, kad ataka iš išorės mažai tikėtina.

„Fastly“ teikiamos debesijos paslaugos padidina tinklalapių veikimo spartą ir padeda pateikti turinį vartotojams. Jos ypač svarbios gausiai lankomiems tinklalapiams, teikiantiems vaizdo ir garso turinį, pavyzdžiui, naujienų portalams.

Tokios bendrovės kaip „Fastly“ ir jos varžovė „Cloudflare“ padeda sumažinti tinklalapiams tenkantį užklausų krūvį ir atlieka itin svarbų, nors ir mažai žinomą, vaidmenį užtikrinant pasaulinę prieigą prie interneto.

Tarp „Fastly“ vartotojų yra tokios IT milžinės kaip „Deliveroo“, „Pinterest“ ir „Shazam“. Bendrovės apyvarta praeitais metais buvo  291 mln. JAV dolerių (apie 239 mln. eurų).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 08 20:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt