pirmadienis, sausio 17 d.
Dėl dviprasmiško elgesio su moterimi Paryžiaus arkivyskupui teko palikti postą
BNS
Scanpix
Michelis Aupetit.

Popiežius Pranciškus priėmė Paryžiaus arkivyskupo Michelio Aupetit atsistatydinimą, šiam pasisiūlius palikti savo pareigas dėl „dviprasmiško elgesio“ su viena moterimi, ketvirtadienį pranešė Vatikanas.

70-metis M. Aupetit pasisiūlė atsistatydinti po Prancūzijos žurnalo „Le Point“ tyrimo. Arkivyskupijos atstovė spaudai praėjusią savaitę patikino, kad šiuo atveju nekalbama apie meilės ar seksualinio pobūdžio ryšius.

Pasak arkivyskupijos atstovės, „jis dviprasmiškai elgėsi su asmeniu, kuriam buvo labai artimas“, bet tai nebuvo nei meilės, nei seksualiniai santykiai.

Pasisiūlymas atsistatydinti „nėra kaltės pripažinimas“, tai – „nuolankumo gestas, dialogo pasiūlymas“, pridūrė atstovė.

Katalikų kunigai pagal Bažnyčios doktriną turi laikytis celibato ir susilaikyti nuo lytinių santykių.

Ketvirtadienio pareiškime M. Aupetit nurodė, kad pasisiūlė atsistatydinti norėdamas „apsaugoti arkivyskupiją nuo nesutarimų, visuomet keliančių įtarimus ir sužlugdančių pasitikėjimą“.

Praėjusios savaitės įvykius jis pavadino skausmingais, bet padėkojo visiems, kas jį rėmė.

Prancūzijos Bažnyčia šiuo metu bando atsigauti po spalį paskelbtos demaskuojamos ataskaitos. Joje nepriklausoma komisija rašė, kad nuo 1950 metų dvasininkai šalyje lytiškai išnaudojo 216 tūkst. vaikų.

Pranešimų apie kunigų vykdytą lytinį išnaudojimą lavina buvo tarp didžiausių iššūkių, su kuriais susidūrė 2013 metais popiežiumi išrinktas Pranciškus.

Vatikanas savo trumpame pranešime, paskelbtame popiežiui išskridus penkių dienų kelionės į Kiprą ir Graikiją, nepaminėjo M. Aupetit pasitraukimo priežasčių.

„Šventasis Tėvas priėmė... monsinjoro Michelio Aupetit atsistatydinimą“, – sakoma pranešime.

Marselio arkivyskupas emeritas Georges'as Pontier paskirtas Paryžiaus arkivyskupijos apaštališkuoju administratoriumi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 02 17:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt