antradienis, sausio 19 d.
Dėl koronaviruso Vokietija pradeda griežčiausius šalies istorijoje apribojimus
Alfa.lt

Trečiadienį Vokietijoje prasideda itin griežti viešojo ir privataus piliečių gyvenimo apribojimai, kurie tęsis per visas Naujųjų metų šventes. Toks sprendimas buvo priimtas per praėjusį sekmadienį vykusias derybas tarp Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir federalinių žemių vadovų. Naujosios priemonės įvedamos dėl didelio masinio koronaviruso plitimo šalyje.

Valdžia nutarė uždrausti visoje šalyje nuo gruodžio 16 iki sausio 10 dienos žmonėms išeiti iš patalpų arba tam tikros zonos. Spalio pabaigoje priimtas sprendimas dėl riboto karantino nedavė norimo rezultato – nors buvo išvengta staigaus užkrėstų žmonių skaičiaus augimo, naujų pacientų skaičius išlieka stabiliai didelis, intensyviosios terapijos skyriai ligoninėse yra perpildyti, o kai kuriuose regionuose sveikatos priežiūros sistema beveik žlunga.

Nuo gruodžio 16 dienos Vokietijoje bus uždaryta viskas, išskyrus maisto prekių parduotuves, mažas buitinių prekių parduotuves, vaistines, optikos parduotuves, bankus, spaudos kioskus, pašto skyrius, naminių gyvūnėlių parduotuves, medicinos įstaigas, eglučių turgų.

Pirotechnikos prekyba yra draudžiama, piliečiai raginami per šventes atsisakyti fejerverkų. Draudžiama gatvėse prekiauti alkoholiu. Moksleiviai siunčiami atostogų ar mokytis nutoliniu būdu. Federalinės žemės turi teisę sugriežtinti šias priemones, jei sparčiai didėja sergamumas. Leidžiama susitikti ne daugiau kaip penkių žmonių grupėms.

Gruodžio 14 d., pirmadienį, per televiziją kreipdamasis į piliečius Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris priemones, kurių buvo imtasi, pavadino „radikaliomis“. Valstybės vadovas pridūrė, kad „viešasis ir privatusis gyvenimas bus apribotas griežčiau nei bet kada anksčiau Vokietijos istorijoje“. Šių priemonių tikslas yra „kuo greičiau sumažinti žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, skaičių, o tada„ išlaikyti jį mažą“, - sakė F.V. Steinmeieris.

Šių priemonių laikymąsi stebės policija ir savivaldybių teisėsaugos institucijos. Metų pradžioje Vokietijoje buvo įvestos baudos už sanitarinių ir higienos taisyklių, o taip pat susibūrimų, pažeidimus. Jie reguliuojami valstybės ir savivaldybių lygiu.

Pavyzdžiui, keliaujant viešuoju transportu Berlyne be apsauginės kaukės bus skirta 50 eurų bauda. Dėl didelio pandemijos plitimo sostinėje valdžios atstovai nuo gruodžio 16 dienos vėl apribojo piliečių judėjimą – iš namų galima išeiti tik apsipirkti, lankytis pas gydytoją, eiti į darbą ir sportuoti.

2020 12 16 07:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt