antradienis, birželio 2 d.
Dėl krizės Šveicarijos ekonomika netenka 10–16 mlrd. eurų per mėnesį
Alfa.lt

Šveicarijos centrinio banko vadovas žiniasklaidai duotame interviu, paskelbtame sekmadienį, teigė, kad koronaviruso protrūkio sukelta krizė Šveicarijos ekonomikai kas mėnesį atsieina 10–16 mlrd. eurų.

Šveicarijos nacionalinio banko vadovas Tomas Jordanas teigė, kad su COVID-19 protrūkiu susijusi krizė smarkiai prislėgė Šveicarijos ekonomiką, kuri šiuo metu funkcionuoja tik 70–80 proc. savo įprasto lygio.

„Šiuo metu patiriamas augimo nuosmukis prilygsta tik 8-ajame dešimtmetyje kilusiai naftos krizei“, – kalbėjo T. Jordanas žiniasklaidos grupei „Tamedia“ duotame interviu, kurį sekmadienį paskelbė keli Šveicarijos leidiniai.

Pasak centrinio banko vadovo, priemonės, kurių Šveicarija ėmėsi mėgindama suvaldyti viruso plitimą, turi „milžinišką“ poveikį ekonomikai – kiekvieną mėnesį netenkama „11–17 mlrd. Šveicarijos frankų (10,4–16,1 mlrd. eurų)“.

T. Jordanas perspėjo, kad valstybės skola neišvengiamai padidės, kaip ir išlaidos, susijusios su nedarbo draudimu ir subsidijomis, suteikiamomis įmonėms, kad šios galėtų išgyventi. Dėl šios priežasties šiais metais Šveicarija greičiausiai susidurs su ženkliu deficitu.

Savaitraščiai „Le Matin Dimanche“ ir „SonntagsZeitung“ paskaičiavo, kad, norėdama sušvelninti krizės padarinius, iš viso Šveicarija turės šiam tikslui skirti apie 100 mlrd. frankų.

Leidiniai atkreipė dėmesį į tai, kad balandį bedarbių skaičius išaugo 43 proc., palyginti su tuo pačiu 2019 metų mėnesiu. Šiuo metu maždaug 2 mln. žmonių iš 8,5 mln. siekiančios populiacijos kreipėsi dėl nedarbo išmokų.

Kovodama su koronaviruso plitimu, Šveicarija nesiėmė itin griežtų karantino priemonių, tačiau kovo viduryje įvedė daugybę ribojančiųjų priemonių, įskaitant restoranų ir daugelio kitų įmonių uždarymą.

2020 05 11 07:51
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt