pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Dėl kruvino išpuolio Osle areštuotas įtariamas „islamistų teroristas“
BNS
Twitter
Įtariamas šaudynių Osle organizatorius

Po dviejų žmonių gyvybes nusinešusio šeštadienio išpuolio Oslo centre norvegų policija areštavo „islamistiniu terorizmu“ įtariamą vyrą.

Šeštadienio naktį šaudant netoli vieno gėjų baro, dar 21 žmogus buvo sužeistas.

Dėl išpuolio buvo atšauktas šeštadienio popietę turėjęs įvykti Oslo „Pride“ paradas, bet tūkstančiai žmonių vis tiek spontaniškai susirinko ir žygiavo Norvegijos sostinės gatvėmis, demonstruodami vienybę, matytą ir per kitas LGBTQ eitynes Europoje.

Įtariamasis, kuris jau buvo žinomas saugumo tarnyboms, areštuotas netrukus po maždaug 1 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku prasidėjusios atakos.

Norvegijos vidaus žvalgybos tarnyba PST, kuri yra atsakinga už kovą su terorizmu, paskelbė, kad laiko išpuolį „islamistinio terorizmo aktu“.

Įtariamasis buvo žinomas dėl daugybės smurto ir grasinimo atvejų, sakė PST vadovas Rogeris Bergas.

PST įtariamąjį stebėjo „nuo 2015 metų, dėl susirūpinimo jo radikalizacija“ bei priklausymu „islamistų ekstremistų tinklui“, spaudos konferencijoje sakė R. Bergas.

Žvalgybos tarnybos su įtariamuoju kalbėjosi praėjusį mėnesį, bet nemanė, kad jis turi „smurtinių ketinimų“, sakė R. Bergas.

Jis pridūrė, jog PST taip pat žinojo, kad įtariamasis turėjo „sunkumų dėl psichikos sveikatos“.

Įtariamojo advokatas Johnas Christianas Eldenas norvegų naujienų agentūrai NTB sakė manantis, kad jo klientui bus skirtas „teismo stebėjimas“ siekiant nustatyti jo psichikos būklę, kaip paprastai daroma tokiais atvejais.

Įtariamasis kol kas nesutinka atsakinėti į tyrėjų klausimus.

Policija anksčiau pranešė, kad įtariamasis yra 42 metų iraniečių kilmės Norvegijos pilietis.

Norvegų žiniasklaida paskelbė, kad tai Irano kurdų kilmės Zaniaras Matapouras, dar vaikystėje atvykęs į Norvegiją, pats turintis vaikų.

Du žuvę vyrai ėjo šeštą ir septintą dešimtį metų, nurodė policija. Sužeistųjų gyvybei pavojus negresia.

Policija sakė pirmuosius pranešimus apie šaudymą gavusi 1 val. 14 min. ir nurodė, kad „didvyriškai prisidėjus“ praeiviams įtariamasis buvo areštuotas jau po penkių minučių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 26 15:41
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt