sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Dėl Norvegijos sostinę sukausčiųsių šalčių įvestas drastiškas draudimas
tiesa.com

Šalta ir sausa žiema norvegams kelia daug nepatogumų. Vienas jų – tai draudimas dyzelinių automobilių vairuotojams. Su šiomis transporto priemonėmis Norvegijos sostinėje bus draudžiama važinėti mieste neapibrėžtą laiką dėl didelio oro užterštumo.

Su šiomis transporto priemonėmis Norvegijos sostinėje bus draudžiama važinėti mieste neapibrėžtą laiką dėl didelio oro užterštumo. 

Pavojinga sveikatai riba pasiekta per kelias šaltas ir nevėjuotas dienas.

Draudimas vairuoti dyzelinius automobilius Oslo savivaldybės teritorijoje galioja nuo 6 val. ryto iki 10 val. vakaro.

Kiek laiko dyzeliu varomi automobiliai stovės savo parkavimo vietose nėra tiksliai žinoma. Mat viskas priklausys nuo orų. Draudimas bus panaikintas tik tuomet, kai oro tarša sumažės.

Nepaisantiems draudimo ir prigautiems, teks susimokėti baudą, kuri sieks 15 tūkst. Norvegijos kronų arba beveik 1,5 tūkst. svarų sterlingų, rašė portalas thelocal.no.

Vienas draudimo iniciatorių Gerd Robsahm Kjørven iš Aplinkos Departamento pripažino, kad tai kraštutinė priemonė, tačiau tai geriausias būdas greitai pasiekti puikių rezultatų.

Didelė oro tarša labiausiai žaloja vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių sveikatą. Taip pat namuose kuo daugiau laiko rekomenduojama praleisti astma sergantiems asmenims.

2017 01 16 14:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt