penktadienis, gruodžio 4 d.
Delavere ir Vermonte išrinkti pirmieji translyčiai šių valstijų įstatymų leidėjai
BNS

JAV demokratų kandidatai Delavere ir Vermonte antradienį pateko į istoriją: jie tapo pirmaisiais translyčiais ir to neslepiančiais įstatymų leidėjais savo valstijose.

30 metų Sarah McBride tapo pirmąja translyte Delavero senatore, surinkusi 86 proc. balsų valstijos 1-ojoje Senato apygardoje. Ji taip pat yra pirmoji translytė ir to neslepianti valstijos senatorė visose JAV bei aukščiausio rango translytė pareigūnė šalyje.

„Mums pavyko. Laimėjome visuotinius rinkimus. Ačiū, ačiū, ačiū, – antradienį vakare socialiniame tinkle „Twitter“ parašė S. McBride. – Tikiuosi, jog šis vakaras kokiam nors LGBTQ jaunuoliui parodo, kad mūsų demokratija pakankamai didelė ir jam.“

Šiauriau esančiame Vermonte 26 metų Taylor Small tapo pirmąja translyte šios valstijos Atstovų rūmų nare – dviejose savo apygardose ji gavo 43 proc. ir 41 proc. balsų.

„5-oji translytė įstatymų leidėja šalyje!“ – tviteryje parašė ji.

S. McBride ir T. Small rinkimus laimėjo keleri metai po to, kai demokratė Danica Roem tapo pirmąja translytiškumo neslepiančia įstatymų leidėja JAV. Ji 2017-aisiais buvo išrinkta į Virdžinijos valstijos įstatymų leidybos asamblėją.

2018 metais Vermonto demokratė Christine Hallquist tapo pirmuoju šalyje translytiškumo neslepiančiu asmeniu, kurį viena iš didžiųjų partijų pasiūlė kandidatu į gubernatorius.

Politinio veiksmo komitetas „Victory Fund“, siekiantis didinti JAV išrinktų LGBTQ pareigūnų skaičių, tviteryje pasveikino T. Small: „Parašyta istorija!“

Grupė taip pat pasveikino S. McBride: internete paskelbtame pareiškime „Victory Fund“ vadovė Annise Parker jos pergalę pavadino „įtaigiu priminimu, kad rinkėjai vis dažniau atmeta fanatizmo politiką ir renkasi teisingumą bei lygybę remiančius kandidatus“.

Kaip nurodo „Victory Fund“, šiuo metu valstijų įstatymų leidybos institucijose dirba keturi savo translytiškumo neslepiantys asmenys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 04 09:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt