antradienis, spalio 19 d.
Demonstruodama galią, Kinija pasiuntė 24 karo lėktuvus Taivano link
BNS
Scanpix
Kinijos naikintuvas

Kinija ketvirtadienį pasiuntė 24 karo lėktuvus Taivano link, demonstruodama savo karinę galią, kai demokratiškai valdoma sala pareiškė ketinanti stoti į 11 narių turinčią Ramiojo vandenyno regiono prekybos grupę po analogiškos Pekino paraiškos.

Kinijos liaudies išvadavimo armijos naikintuvai ketvirtadienį dukart skrido Taivano link. Ryte buvo pasiųsta 19 orlaivių, o popiet – dar penki. Taivanas savo ruožtu pasiuntė savo oro patruliavimo pajėgas ir stebėjo Kinijos naikintuvus oro erdvės gynybos sistemų radarais, sakoma Gynybos ministerijos Taibėjuje pranešime.

Dalis ryte pasiųstų lėktuvų skrido ilgos L raidės pavidalo maršrutu. Tarp jų buvo 12 naikintuvų J-16 ir J-11, taip pat bombonešių ir kovos su povandeniniais laivais lėktuvų. Vėliau Kinija pasiuntė dar po du J-16 ir J-11 bei ankstyvojo perspėjimo sistemos lėktuvą.

Praeitais metais Kinija savo karinius lėktuvus Taivano link siųsdavo beveik kasdien. Autonominės salos karinį bauginimą Pekinas suintensyvindavo po politinių įvykių, kuriuos Kinija laiko kišimusi į jos suverenitetą.

Taivanas ir Kinija atsiskyrė per pilietinį karą 1949 m., bet Pekinas tebelaiko Taivaną Kinijos teritorijos dalimi ir žada jį kada nors susigrąžinti, prireikus – jėga. Pekinas taip pat nusistatęs prieš savarankišką Taivano narystę tarptautinėse organizacijose.

Ketvirtadienį Taivanas paskelbė paprašęs leisti prisijungti prie Visapusės ir pažangios Ramiojo vandenyno partnerystės (CPTPP) sutarties, atverdamas duris naujai potencialiai priešpriešai su Pekinu.

Kinijos kariuomenė pernai pasiuntė Taivano link 18 lėktuvų, kai salą aplankė aukšto rango JAV diplomatas ir susitiko su jos pareigūnais. Birželį Kinija pasiuntė 28 karo lėktuvus, kai Didžiojo septyneto (G 7) lyderiai paskelbė pareiškimą, kuriuo buvo paraginta taikiai spręsti problemas abipus Taivano sąsiaurio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 24 10:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt