antradienis, balandžio 13 d.
Didžiausias pasaulyje paveikslas ant drobės parduotas už 62 mln. dolerių
BNS

Britų menininko Sachos Jafri nutapytas didžiausias pasaulyje paveikslas ant drobės aukcione Dubajuje buvo parduotas už 62 mln. dolerių (52,1 mln. eurų), antradienį paskelbė organizatoriai.

„Žmonijos kelionė“ (Journey of Humanity) yra suskirstyta į 70 įrėmintų dalių, užimančių 1 595,76 kv. m. – kone keturių krepšinio aikštelių plotą.

Organizatorių pareiškime sakoma, kad darbas buvo parduotas už dvigubai didesnę nei tikėtasi sumą ir kad šie pinigai atiteks vaikų labdaros fondams.

Visas 70 dalių antradienio aukcione Dubajaus viešbutyje „Atlantis, The Palm“ nupirko Dubajuje gyvenantis Prancūzijos pilietis Andre Abdoune'as.

Darbas, kurį Guinnesso pasaulio rekordų knyga pripažįsta „didžiausia meno drobe“, buvo eksponuojamas šio prabangaus viešbučio pokylių salėje. Iš pradžių jį ketinta parduoti dalimis.

„Esu kilęs iš neturtingos šeimos ir kartais žinodavau, ką reiškia neturėti ko valgyti, tačiau bent jau gavau savo tėvų meilės, mokslą ir paramą“, – naujienų agentūrai AFP sakė kriptovaliutos verslui vadovaujantis A. Abdoune'as.

„Paveikslas, kai jį pamačiau, padarė labai didelį įspūdį ir man būtų buvusi klaida išskirstyti jo dalis“, – sakė jis.

A. Abdoune'as taip pat atkreipė dėmesį į koronaviruso pandemiją ir sakė, kad ji paveikė vaikus visame pasaulyje.

„Turime reaguoti, tad jei galiu į dėlionę įdėti savo gabalėlį, džiaugiuosi“, – sakė jis.

S. Jafri siekė surinkti 30 mln. dolerių vaikų sveikatos apsaugos, sanitarijos ir švietimo iniciatyvoms skurdžiose pasaulio dalyse.

44 metų menininkas viliasi, kad jo darbas paskatins humanitarinį judėjimą.

Vaikai iš 140 šalių internetu teikė piešinius, kad šie būtų įtraukti į S. Jafri kūrinį, užbaigtą rugsėjo pabaigoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 24 12:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt