antradienis, liepos 5 d.
Diktatorių liga: aiškėja, kodėl Rusijos armija taip smarkiai pralaimi Ukrainoje
Alfa.lt
Scanpix
Vladimiras Putinas.

Kaip ir dauguma diktatorių, Vladimiras Putinas, neturintis jokio karinio išsilavinimo ir net netarnavęs armijoje, neatsispyrė pagundai asmeniškai iki smulkmenų vadovauti kariniams veiksmams prieš Ukrainą. Dailymail.co.uk rašo, kad, pasak Vakarų karinių šaltinių, V. Putinas iki mikrolygio diktuoja karių judėjimą Ukrainoje.

Taip pat teigiama, kad generalinio štabo vadas generolas Valerijus Gerasimovas irgi priima panašius taktinius sprendimus ir iki mikrolygio bando valdyti armiją.

„Manome, kad V. Putinas ir V. Gerasimovas dalyvauja priimant tokio mikrolygio taktinius sprendimus, kokius paprastai turėtų priimti pulkininkas ar brigados vadas“, – Vakarų karinis šaltinis teigė laikraščiui „The Guardian“.

Tas pats šaltinis pridūrė: „Jei V. Putinas atlieka brigados vado darbą, jis gali būti įsitraukęs į pajėgų, kurios gali būti vos 700–1000 karių, valdymą.“

Rusijos armijai iki šiol nepavyko pasiekti karinių tikslų Rytų Ukrainoje, kur ji bandė surengti proveržį, kad apsuptų Ukrainos karius Donbaso regione. Ekspertų teigimu, to priežastis gali būti būtent šis V. Putino sprendimas asmeniškai kontroliuoti karių veiksmus vietoje.

Ryšio trukdžiai privertė Maskvą siųsti daugiau batalionų vadų į fronto liniją, kad jie galėtų palaikyti ryšį su savo kariais, tačiau ukrainiečiai tuo pasinaudojo ir nukovė net 12 Rusijos generolų. Ukraina praneša, kad Rusija neteko beveik 28 tūkst. karių ir tūkstančių vienetų karinės technikos.

Jei V. Putinas atlieka brigados vado darbą, jis gali būti įsitraukęs į pajėgų, kurios gali būti vos 700–1000 karių, valdymą.

Pirmadienį vienas pagrindinių „rusiško pasaulio“ propagandininkų pareiškė, kad Rusijos puolimas Donbaso regione žlugo. Buvęs Rusijos žvalgybos karininkas ir separatistų vadas Igoris Girkinas savo „Telegram“ kanale apibendrino Rusijos pajėgų Ukrainoje padėtį ir sakė, jog jų ketinimai buvo „tokie akivaizdūs“, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos sugebėjo jiems užkirsti kelią.

I. Girkinas, kuris pastarosiomis savaitėmis atvirai kalbėjo apie sunkumus, su kuriais susiduria V. Putino pajėgos, nes jų invazija į Ukrainą užsitęsė, savo „Telegram“ kanale pasidalijo išsamia jų pažangos arba jos nebuvimo santrauka ir pridūrė, kad nesugebėjimas pasistūmėti į priekį nebuvo netikėtas. Jis rašė: „Su apgailestavimu turiu pasakyti, kad plačiai išreklamuota [...] operacija, kuria siekiama įveikti priešo Donecko grupuotę, PRALAIMĖJO. Per daugiau nei dvi savaites trukusius įnirtingus karo veiksmus (kurie abiem pusėms kainavo didžiulius nuostolius) pasiekta tik taktinių laimėjimų. Nebuvo išlaisvinta nė viena didelė vietovė.“

I. Girkinas teigė, kad galbūt iki Ukrainos pajėgų kontrpuolimo pavyks pasiekti tam tikrų „vietinių taktinių laimėjimų“, tačiau mažai tikėtina, jog Donbaso regionas bus „visiškai išlaisvintas“.

2022 05 17 15:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt