antradienis, rugsėjo 22 d.
Dohoje rengiamos istorinės Talibano ir Afganistano vyriausybės derybos
Alfa.lt

Dohoje šeštadienį prasidėjo istorinės taikos derybos tarp Afganistano vyriausybės ir Talibano, kuriomis siekiama užbaigti 19 metų trunkantį karą, pranešė korespondentai.

Kataro užsienio reikalų ministras šeichas Mohammedas bin Abdulrahmanas al Thani pradėjo derybas per ceremoniją viename prabangiame Dohos viešbutyje.

Ceremonijoje dalyvavo JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo ir Vašingtono specialusis pasiuntinys Afganistanui Zalmay Khalilzadas.

M. Pompeo per atidarymo ceremoniją paragino abi šalis būsimų kartų labui „pasinaudoti galimybe“ pasiekti taiką.

„Neabejotinai artimiausiomis dienomis, savaitėmis ir mėnesiais stosime prieš daugelį iššūkių šiose derybose. Prisiminkite, kad veikiate nė tik dėl šios afganistaniečių kartos, bet ir dėl būsimų kartų, dėl savo vaikų ir vaikaičių“, – pabrėžė jis.

Šios diskusijos yra svarbios siekiant ilgalaikės taikos, kuri taip pat sudarys sąlygas po beveik 19 metų išvesti iš Afganistano JAV ir NATO pajėgas.

Abi šalys bandys spręsti sunkius klausimus, tarp kurių yra nuolatinio ugnies nutraukimo sąlygos, moterų ir mažumų teisės, dešimčių tūkstančių Talibano kovotojų ir karo vadams lojalių grupuočių – taip pat ir susijusių su vyriausybe – nuginklavimas.

Afganistano vyriausybės vyriausiasis derybininkas prasidėjus ceremonijai padėkojo Talibanui už „norą derėtis“.

„Galiu jums užtikrintai pasakyti, kad mūsų šalies istorija šią dieną prisimins kaip karo ir mūsų žmonių kančių pabaigą“, – sakė buvęs ministras Abdullah Abdullah.

Jis paragino susitarti dėl „humanitarinio ugnies nutraukimo“.

„Turime kuo greičiau sustabdyti smurtą ir susitarti dėl ugnies nutraukimo. Norime humanitarinio ugnies nutraukimo“, – sakė A. Abdullah, pirmininkaujantis Aukštajai nacionalinio susitaikymo tarybai.

2020 09 12 15:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt