pirmadienis, liepos 6 d.
Dukros prievartautoją nudūrusi moteris – didvyrė, ne žmogžudė
tiesa.com

Kelis prievartautojus užklupusi niekinant dukrą ir vieną iš jų mirtinai peiliu sužalojusi moteris išvengė kaltinimų žmogžudyste, o visuomenėje laikoma didvyre, ne nusikaltėle.

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) taip pasielgusi moteris dėl savo poelgio šalies žiniasklaidos vadinama „motina liūtė“, ją gina visuomenė, įvairios organizacijos, teisininkai. 56 metų afrikietė iš pradžių buvo apkaltinta žmogžudyste ir 2 pasikėsinimais nužudyti, uždaryta į areštinę, tačiau šiandien ji yra laisvėje.

PAR gyventojų dėmesį prikausčiusi istorija įvyko rugsėjo 2-ąją pietrytinėje šalies dalyje esančiame Qumbu kaime.

Moteris buvo už 3 kilometrų nuo šios vietos, kai vienas jaunuolis pranešė, jog trys vyrai užpuolė jos 27 metų dukrą. Motina suskubo skambinti policijai, tačiau kai niekas į jos skambutį neatsiliepė, griebė virtuvinį peilį ir bėgte pasiekė minėtą kaimą. Negyvenamame pastate ji aptiko savo dukterį ir vyrus, paeiliui prievartaujančius afrikietės atžalą.

Motina puolė prievartautojus ir badė juos tol, kol šie susmuko. Vėliau vienas iš jų mirė.

Moteris dėl to buvo sulaikyta, jai pareikšti kaltinimai, tačiau istorijai išlindus į dienos šviesą ir kilus protestams įtariamoji paleista į laisvę. Šalies gyventojai paaukojo nemenką sumą jos teisinei gynybai, o praėjusią savaitę Lady Frere magistratų teismas panaikino kaltinimus jai.

Prie šio teismo posėdžio metu susirinko didžiulė minia kaltinamąją palaikančių žmonių.

„Jaučiausi tarsi vienišas babūnas, tačiau šiandien jūs parodėte, kad aš turiu draugų. Ačiū jums.

Maniau, kad keliausiu į kalėjimą, bet Dievas buvo mano pusėje“, – už paramą susirinkusiesiems dėkojo išlaisvinta „motina liūtė“.

Prokuroras spaudai sakė, kad toks sprendimas priimtas nes „nebuvo realių šansų kaltinamąją nuteisti“.

Tačiau prieš teismą stos likę gyvi du prievartautojai – jų bylą ketinama atversti jau šią savaitę.

2017 10 11 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt