sekmadienis, sausio 24 d.
E. Snowdenui suteiktas nuolatinis leidimas gyventi Rusijoje
Alfa.lt

Buvusiam JAV Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) kontraktininkui Edwardui Snowdenui suteiktas nuolatinis leidimas gyventi Rusijoje, ketvirtadienį pranešė jo advokatas.

E. Snowdenas, kadaise dirbęs ne tik NSA, bet ir JAV Centrinei žvalgybos valdybai (CŽV), 2013 m. nutekino spaudai tūkstančius slaptų dokumentų, kurie atskleidė didžiulį privačių duomenų sekimo mastą po 2001 m. rugsėjo 11-osios atakų Jungtinėse Valstijose. Nuo to laiko jis gyvena užsienyje.

37 metų vyras yra sakęs, kad norėtų sugrįžti į Jungtines Valstijas.

E. Snowdeno advokatas Anatolijus Kučerena naujienų agentūrai AFP ketvirtadienį sakė, kad jo leidimas gyventi buvo pratęstas ir dabar galios neribotą laiką. Tokią galimybę numato neseniai pakeisti Rusijos imigracijos teisės aktai.

A. Kučerena nurodė, kad prašymas buvo pateiktas dar balandį, tačiau procesas užsitęsė dėl koronaviruso pandemijos.

E. Snowdeno nutekinta informacija sukėlė diplomatinį skandalą, paaiškėjus, kad NSA slapta klausėsi 35 užsienio valstybių vadovų, įskaitant Vokietijos kanclerę Angela Merkel, pokalbių telefonu.

Tėvynėje E. Snowdenui buvo pareikšti kaltinimai dėl šnipinėjimo ir valstybės turto grobstymo.

Paklausus, ar E. Snowdenas planuoja kreiptis dėl Rusijos pilietybės, A. Kučerena teigė, kad jo klientas tokį sprendimą priims pats.

Advokatas sakė, jog „natūralu“, kad E. Snowdenas nori grįžti į JAV, tačiau tai padarys tik tokiu atveju, jei bus nutraukta byla jo atžvilgiu.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau šiemet sakė, kad „pažiūrės“ dėl malonės E. Snowdenui, bet daugiau šiuo klausimu jis kol kas nekalbėjo.

Valdant D. Trumpo pirmtakui Barackui Obamai buvo nesėkmingai bandoma siekti malonės E. Snowdenui.

2020 10 22 18:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt