trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Egipte Raudonojoje jūroje užpultos ryklio žuvo dvi moterys
BNS
Scanpix
Egiptas.

Egipto kurortiniame miestelyje Raudonojoje jūroje užpultos ryklio žuvo dvi moterys, sekmadienį pranešė Aplinkos ministerija, pasirodžius vaizdo įrašui, kuriame, kaip teigiama, užfiksuota viena ataka.

Į pietus nuo Hurgados esančiame Sachl Hašišo rajone „ryklys užpuolė dvi besimaudžiusias moteris“, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Egipto aplinkos ministerija ir pridūrė, kad jos abi žuvo.

Pranešime neminima jokių incidento detalių ar informacijos apie aukų tapatybes.

Tačiau Raudonosios jūros provincijos gubernatorius Amras Hanafi penktadienį įsakė trims dienoms uždaryti visus šios vietovės paplūdimius po to, kai „turistei iš Austrijos buvo nuplėšta kairė ranka, matyt, per ryklio ataką“.

Penktadienį socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kurio autentiškumo, datos ir vietos naujienų agentūra AFP negalėjo nepriklausomai patikrinti. Jame matyti, kaip moterį užpuolė ryklys, kai ji buvo netoli kranto, ir kaip aplink ją esantis vanduo nusidažė raudonai.

Aplinkos ministerija nurodė, kad darbo grupė bando „nustatyti mokslines užpuolimo priežastis ir aplinkybes“, taip pat nustatyti „ryklio elgesio, dėl kurio įvyko incidentas, priežastis“.

Raudonosios jūros kurortai yra populiarūs tarp turistų. Ryklių ten sutinkama dažnai, bet jie retai puola žmones, plaukiojančius leistinose vietose.

2018 metais viename kurorte prie Raudonosios jūros ryklys mirtinai sužalojo čekų turistą. Panaši ataka 2015 metais pareikalavo turisto iš Vokietijos gyvybės.

2010 metais netoli turistų pamėgto Šarm aš Šeicho per penkias dienas ryklys mirtinai sužalojo vieną, o dar keturis turistus apkandžiojo.

Egiptas šiuo metu stengiasi kovoti su augančia infliacija ir valiutos nuvertėjimu.

Šalis labai priklausoma nuo pajamų, gaunamų iš turizmo vietovėse prie Raudonosios jūros, kur atvyksta apie 65 proc. Egiptą aplankančių turistų.

Per pastarąjį dešimtmetį turizmo pramonė patyrė daugybę smūgių, įskaitant 2011 metų revoliuciją, po jos kilusius neramumus ir koronaviruso pandemiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 07 03 17:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt