pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
EK vadovė: Europa turi dalyvauti derybose dėl Ukrainos
BNS
Europos Komisija
Ursula Von Der Leyen

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen penktadienį pareiškė, kad Europa turi dalyvauti derybose dėl įtampos tarp Rusijos ir Ukrainos mažinimo.

Kalbėdama prieš kitą savaitę numatytas svarbias Jungtinių Valstijų ir Rusijos pareigūnų derybas saugumo klausimais U. von der Leyen sakė: „Aišku viena: jokio sprendimo be Europos. Kad ir koks būtų sprendimas, Europa turi dalyvauti.“

Kalbėdama spaudos konferencijoje Paryžiuje, ji pridūrė, kad Europos Sąjunga „labai dalyvauja“ Ukrainoje – jos skirta finansinė pagalba Kijevui siekia 6 mlrd. eurų. Be to, Ukraina yra labai priklausoma nuo Rusijos dujų eksporto į kitas Europos šalis kaip tranzito valstybės.

Drauge spaudos konferencijoje dalyvavęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pabrėžė, kad JAV ir Rusijos derybos yra teigiamas įvykis, tačiau, anot jo, nepaveiks „Europos saugumo architektūros“, kurios „kūrimas priklauso nuo mūsų“.

„Gerai yra tai, kad tarp Jungtinių Valstijų ir Rusijos vyksta diskusijos“, – sakė jis.

„Dialogas nereiškia, kad yra daroma nuolaidų“, – pridūrė prezidentas.

Rusijai prie Ukrainos sienos sutelkus dešimtis tūkstančių karių, JAV prezidento Joe Bideno administracija sutiko kitą pirmadienį Ženevoje surengti derybas su Maskva, kuri siūlo priimti susitarimus, ribojančius NATO plėtrą.

JAV pareigūnai sako norintys aptarti nerimą keliančius klausimus, tačiau beveik niekas iš apžvalgininkų netiki, kad JAV yra suinteresuotos sudaryti kokį nors susitarimą.

J. Bidenas ir V. Putinas pirmą kartą buvo susitikę tiesioginių derybų birželį Ženevoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 07 16:26
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt