ketvirtadienis, sausio 21 d.
EK vadovė: Vokietijos ir Rusijos derybos dėl vakcinos gamybos prieštarauja ES taisyklėms
BNS

Europos Sąjungos šalys negali atskirai derėtis dėl vakcinų nuo COVID-19, penktadienį pareiškė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

„Jokia valstybė narė negali išvengti šios teisiškai įpareigojamos [bendrų derybų] bazės. Tai reiškia: jokių paralelinių kontaktų. Tai pirma“, – pabrėžė ji spaudos konferencijoje Briuselyje, atsakydama į klausimą dėl galimo Rusijos ir Vokietijos bendradarbiavimo gaminant ir platinant Bendrijoje rusišką vakciną „Sputnik V“.

„Antra. Portfelis, kurį dabar turime – aš jau apie tai kalbėjau – reiškia 2,3 mlrd. vakcinų dozių. Tai daugiau, nei pakanka visiems gyventojams paskiepyti“, – sakė U. von der Leyen.

Be to, pabrėžė ji, bet kokią į ES teritoriją patenkančią vakciną turi aprobuoti Europos vaistų agentūra (EVA), turi vykti priežiūra, kaip buvo iki šiol.

„Turi būti aišku: mes tiekiame pakankamai saugių, veiksmingų vakcinų. Daugiau nei pakankamai. Tai svarbu – jog daugiau nei pakankamai. Ir aš tvirtinu, kad jos skiriamos ne tik Europos Sąjungai, bet ir mūsų kaimynėms“, – sakė EK vadovė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 08 13:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt