sekmadienis, vasario 28 d.
Ekspertų prognozės norvegams nedžiugina
tiesa.com

Aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir gausūs gamtiniai ištekliai bei puikūs bendrovių valdymo metodai – tai trys pagrindiniai kriterijai, kuriais Norvegija vilioja investuotojus. Šiemet šalis pateko tarp 25 investuotojams patraukliausių valstybių sąrašą.

Tiesa, tokia sėkmė Norvegijai nusišypsojo pirmą kartą nuo 1998-ųjų, kada Užsienio investuotojų pasitikėjimo indeksas (UIPI) buvo sudarytas pirmą kartą. Norvegija, kaip pranešė portalas thelocal.com, užėmė priešpaskutinę, 24-ąją vietą. Geriau buvo įvertinta ir 23 pozicijoje atsidūrė Lietuvos kaimynė Lenkija, o 25 vieta atiteko Suomijai. Jungtinė Karalystė užėmė garbing trečiąją vietą.

Nustatant šį indeksą atsižvelgiama į politinę bei ekonominę situaciją, o galutinis rezultatas labai priklauso nuo valstybės politikos pastovumo, ypač kalbant apie mokesčių politiką. Mat ekspertams, kaip, žinoma, ir investuotojams, labai svarbu tęstinė ir prognozuojama politika svarbiausiose valstybės srityse. Būtent dėl nuolat besikeičiančios mokestinės bazės labai dažnai kritikuojama Lietuva.

Ieškodami patraukliausių investuotojams valstybių visame pasaulyje, ekspertai pabrėžė, kad šiemet juos labiausiai nustebino Europos žemynas. Mat iš 25-erių vietų, net 15 atiteko Europos valstybėms.

„Investuotojai rodo ypatingą susidomėjimą Europos rinkomis, tačiau jų entuziazmą paskutiniu metu šiek tiek sumažino Graikiją ir kitas valstybes kamuojantys ekonominiai sunkumai“, - sakome tyrimo išvadose.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet, sąrašo viršuje – Jungtinės Amerikos Valstijos, tada – Kinija, trečioje vietoje – Jungtinė Karalystė.

Šiaurės šalys, tokios kaip Danija, Švedija, sąrašo pabaigoje. Tačiau politikai labiausiai susirūpinę pirmą kartą į indeksą patekusios Norvegijos ateitimi. Mat šios šalies pozicijos silpnėja įvairiose srityse. Manoma, kad daugiausiai neigiamos įtakos tam turėjo krentančios naftos kainos.

Praėjusiais metais Norvegijos ekonomika augo gana stipriai. Buvo užfiksuotas 2,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas, tačiau po praėjusių metų spurto šiemet tokio kilimo jau nebesitikima. Prognozuojama, kad šiemet ekonomika buksuos, o BVP augs 1,5 proc.

2015 05 06 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt