penktadienis, rugpjūčio 6 d.
Ekvadore per riaušes kalėjimuose žuvo 18 žmonių
BNS
Fotobankas
Kalėjimas

Per riaušes dviejuose Ekvadoro kalėjimuose trečiadienį žuvo mažiausiai 18 žmonių, o dar apie 50, įskaitant policininkus, buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Anksčiau buvo pranešta apie aštuonis žuvusiuosius.

Smurtas prasiveržė viename kalėjime, esančiame pietvakarinėje Gvajaso provincijoje, kur žuvo aštuoni kaliniai ir buvo sužaloti trys policijos pareigūnai.

Tuo metu kitoje įkalinimo įstaigoje centrinėje Kotopachio provincijoje žuvo 10 ir buvo sužaloti 35 kaliniai, be to, nukentėjo šeši policijos pareigūnai, vėlų trečiadienį pranešė kalėjimų administracija SNAI.

Elitiniai policijos būriai jau atgavo abiejų kalėjimų kontrolę.

Šiuose kalėjimuose jau buvo įvykę žiaurių riaušių. Vasarį šiose ir keliose kitose įkalinimo įstaigose kilus susirėmimams tarp konkuruojančių dėl pagrindinių šalies kalėjimų kontrolės gaujų per vieną dieną žuvo 79 kaliniai.

Tąkart per smurto protrūkius, išryškinusius kalėjimų gaujų galią ir pribloškusius šią Pietų Amerikos šalį, kaliniams buvo kapojamos galvos ir galūnės.

Ekvadoro kalėjimų sistemoje yra apie 60 įstaigų, galinčių talpinti 29 tūkst. kalinių. Tačiau jos perpildytos maždaug 30 proc., o 38 tūkst. sulaikytųjų prižiūri 1 500 sargybinių, nors, ekspertų teigimu, veiksmingai kalinių kontrolei jų reikėtų 4 000.

Pasak ombudsmeno, pernai šalies įkalinimo įstaigose įvyko 103 nužudymai.

Siekdamas pažaboti šį smurtą ankstesnis prezidentas Leninas Moreno buvo keliskart paskelbęs nepaprastąją padėtį, taip pat ir praėjusiais metais, kai ji truko tris mėnesius.

Nuo pandemijos pradžios Ekvadore už smulkius pažeidimus skiriamos alternatyvios bausmės, taip siekiant sumažinti kalinių skaičių, dėl to šalyje pavyko sumažinti kalėjimų perpildymą nuo 42 iki maždaug 30 procentų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 22 13:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt