pirmadienis, kovo 8 d.
EP svajoja apie bendrą mokestį
tiesa.com

Praėjusią savaitę susirinkę tvirtinti 2011 metų Europos Sąjungos biudžeto, europarlamentarai vieningai sutiko dėl vieno dalyko – reikia peržiūrėti ES institucijų finansavimą, praneša prancūzų „Les Echos“.

Ši tema pačiose valstybėse narėse yra beveik tabu, nes apie ją nekalbama nuo Fontenblo susitikimo 1984 m., kai Margaret Thatcher išsireikalavo, kad Didžiajai Britanijai būtų suteikta įnašo į ES biudžetą nuolaida, sakoma leidinyje.

Europarlamentarai nori, kad ES rastų būdą išsilaikyti savarankiškai, ir siekia inicijuoti diskusijas šiuo klausimu su valstybėmis narėmis. Parlamento nuomone, „negalima užkrauti Europos Sąjungai vis naujų užduočių (klimatas, energetika, kosmoso programa, kova prieš skurdą ir t. t.) ir tam neišleisti nė vieno papildomo cento“.

Kalbant konkrečiau, europarlamentarai dejuoja dėl sumažėjusių lėšų iš muitų, liberalizavus prekybą tarp šalių. Tad jie ima dairytis kitų pinigų šaltinių, pavyzdžiui, mąsto apie europinį PVM arba visos Europos mokestį nuo verslo įmonių pelno.

„Sostinės ilgai nelaukusios įsikišo“, baigia straipsnį „Les Echos“. „Atsakymas yra ne. Jokių naujų Europos mokesčių, iš karto atšovė Londono politikai“.

2010 10 27 19:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt