sekmadienis, liepos 5 d.
ES diplomatijos vadovas pasmerkė G. Floydo nužudymą kaip „piktnaudžiavimą valdžia“
BNS

Europa „sukrėsta ir priblokšta“ dėl policijos įvykdyto juodaodžio įtariamojo George'o Floydo  nužudymo Jungtinėse Valstijose, antradienį pareiškė ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis, smerkdamas „piktnaudžiavimą valdžia“.

JAV šiuo metu krečia protestai, kuriuos išprovokavo G. Floydo – neginkluoto vyro, nužudyto, kai baltaodis policininkas jam keliu prispaudė sprandą, – žūtis, o prezidentas Donaldas Trumpas liepė kariuomenei atkurti tvarką.

J. Borrellis paragino JAV valdžios institucijas pažaboti „nepagrįstą jėgos naudojimą“, pabrėždamas, jog 27 valstybių narių blokas palaiko teisę į taikų protestą.

„Mes, europiečiai, kaip ir JAV žmonės, esame sukrėsti ir priblokšti dėl George'o Floydo mirties“, – žurnalistams Briuselyje sakė J. Borrellis.

„Manau, kad visos visuomenės turi būti budrios ir neleisti nepagrįstai naudoti jėgą bei užtikrinti, kad į tokius incidentus būtų reaguojama saugiai, veiksmingai ir visiškai gerbiant įstatymus ir žmogaus teises“, – pridūrė jis.

D. Trumpas pirmadienį pareiškė, jog siunčia „tūkstančius gerai ginkluotų karių“, kad būtų atkurta taika, Ameriką krečiant vienoms baisiausių riaušių per daugelį metų.

Tačiau J. Borrellis perspėjo, kad demokratinės visuomenės turi ypatingą pareigą elgtis atsakingai ir „nenaudoti savo pajėgumų tokiu būdu, koks nuvedė iki labai, labai tragiškos George'o Floydo mirties“.

„Tai – piktnaudžiavimas valdžia, ir jis turi būti smerkiamas; su tuo reikia kovoti Valstijose ir visur kitur“, – sakė ES vyriausiasis diplomatas.

„Leiskite man pakartoti: visos gyvybės yra svarbios, juodaodžių gyvybės taip pat yra svarbios“, – pareiškė J. Borrellis, užsiminęs apie JAV judėjimą prieš sisteminį rasizmą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 02 16:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt