sekmadienis, gruodžio 5 d.
ES giriasi pažanga sprendžiant Baltarusijos migrantų krizę
BNS
Scanpix
Margaritis Schinas.

Pastangos sustabdyti migrantų, plūstančių prie Baltarusijos sienos su Europos Sąjunga, srautą duoda rezultatų, penktadienį pareiškė Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas.

„Kalbant apie bendrą padėtį, matome pažangą visais atžvilgiais“, – sakė jis per spaudos konferenciją Libane.

„Pirmadienį vyksiu į Bagdadą ir, tikėkimės, į Ankarą vėliau kitą savaitę“, – sakė M. Schinas, kalbėdamas po susitikimo su Libano prezidentu Micheliu Aounu.

„Manau, tai laikas, kai Europa tam tikra prasme skaičiuoja savo draugus, ir labai džiaugiamės, kad turime jų daug“, – kalbėjo jis.

Ankara penktadienį uždraudė Sirijos, Irako ir Jemeno piliečiams iš Turkijos oro uostų skristi į Baltarusiją, kur susitelkė keli tūkstančiai migrantų, nusiteikusių prasiveržti per sieną į Lenkiją. Anot šaltinių Europos Komisijoje, panašų sprendimą taip pat priėmė Irako nacionalinė oro bendrovė.

Vakarų vyriausybės kaltina Aliaksandro Lukašenkos režimą apgaulingais pažadais viliojant šiuos žmones į savo šalį ir siunčiant juos veržtis pro Lenkijos ir kitų kaimyninių ES šalių sienas, keršijant už Bendrijos sankcijas Minskui, įvestas dėl represijų prieš opoziciją.

Libanas yra viena šalių, iš kurių būsimi migrantai skrenda į Minską, kur sutinkami nelegalios imigracijos tarpininkų.

M. Schinas sakė, kad tuoj bus priimtas naujas sankcijų Minsko režimui paketas.

„Jau ėmėmės virtinės sankcijų prieš Baltarusijos režimą, ir sugriežtinsime jas, priimdami penktą paketą, įsigaliosiantį ateinančią savaitę“, – sakė jis.

ES taip pat grasina imtis priemonių prieš trečiąsias šalis ar oro bendroves, kurios prisideda prie krizės, skraidindamos migrantus į Baltarusiją.

Penktadienį Europos Komisijos šaltiniai nurodė, kad Irako nacionalinės oro bendrovės „Iraqi Airways“ lėktuvai nebeskraidys į Minską, aštrėjant migrantų krizei prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos.

„Iraqi Airways“ neatnaujins skrydžių į Minską“, – Nyderlandų leidinys „Het Financieele Dagblad“ citavo šaltinius Europos Komisijoje.

Leidinys pridūrė, kad tokį patį sprendimą anksčiau priėmė Turkijos oro bendrovė „Turkish Airlines“. Bendrovė informavo nebeparduosianti kelionių į Minską bilietų sirams, irakiečiams ir jemeniečiams.

Lenkija pasienyje su Baltarusija dislokavo 15 tūkst. karių, pastatė pjaunančios vielos tvorą ir pritarė fizinės sienos statyboms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 12 18:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt