trečiadienis, liepos 28 d.
ES įgyvendino uždavinį parūpinti vakcinų nuo COVID-19, kad jų pakaktų 70 proc. suaugusiųjų
BNS
Scanpix
Ursula von der Leyen

Europos Sąjunga įgyvendino savo uždavinį parūpinti pakankamai vakcinų nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, kad jų pakaktų paskiepyti 70 proc. suaugusių Bendrijos gyventojų, šeštadienį pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Už šių vakcinų paskirstymą gyventojams yra atsakingos 27 šalių bloko vyriausybės. Kai kurios jų dirba sparčiau už kitas, bet U. von der Leyen pabrėžė, kad „ES ištesėjo savo žodį.“

Pagal Europos Komisijos vadovaujamą bendra ES vakcinų pirkimo schemą buvo įsigyta 330 mln. dozių vakcinos, sukurtos bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“, 100 mln. dozių „AstraZeneca“ preparato, 50 mln. dozių „Moderna“ vakcinos ir 20 mln. dozių „Johnson & Johnson“ vakcinos, suleidžiamos viena doze.

Išskyrus „Johnson & Johnson“ preparatą, visos kitos vakcinos nuo COVID-19 yra suleidžiamos dviem dozėmis.

Statistikos duomenys rodo, kad Europos Sąjunga turi 366 mln. suaugusių gyventojų.

„Šį savaitgalį pristatėme valstybėms narėms pakankamai vakcinų, kad šį mėnesį būtų visiškai paskiepyta mažiausiai 70 proc. suaugusių gyventojų. Iki rytojaus visiems Europos regionams bus paskirstyta apie 500 mln. dozių“, – pabrėžė U. von der Leyen.

„COVID-19 dar neįveikta. Tačiau ruošiamės toliau tiekti vakcinas – taip pat nuo naujų [koronaviruso] atmainų. Dabar valstybės narės privalo daryti viską, ką gali, kad būtų vykdomas vakcinavimas. Tik tuomet visi būsime saugūs“, – kalbėjo EK vadovė.

2021 07 10 14:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt