sekmadienis, vasario 28 d.
ES nurodė penkioms šalims perkelti į savo teisę kovos su rasizmu įstatymą
BNS

Europos Komisija ketvirtadienį nurodė penkioms Europos Sąjungos šalims – Belgijai, Bulgarijai, Suomijai, Lenkijai ir Švedijai – greitai įtraukti į savo teisę bloko 2008 metų kovos su rasizmu įstatymą.

Šioms šalims reikia „visiškai perkelti“ į nacionalinę teisę ES taisykles, kuriomis draudžiamos „rimtos rasizmo ir ksenofobijos apraiškos“, sakoma EK pareiškime, nurodant, kad į atitinkamas sostines buvo nusiųsti oficialūs laiškai.

Spalio mėnesį EK panašius laiškus nusiuntė Estijai ir Rumunijai.

Komisija pažymėjo, kad įstatymuose Belgijoje ir Bulgarijoje rasistiniai ar ksenofobiniai motyvai nevadinami sunkinančia nusikaltimų aplinkybe, be to, Bulgarija, Suomija ir Švedija nepakankamai kriminalizavo tam tikro pobūdžio neapykantos kalbas, įskaitant Holokausto menkinimą.

EK taip pat mano, kad Suomija nesudarė sąlygų tirti rasistinius nusikaltimus be aukos skundo.

Tuo metu Lenkija neapibrėžė tarptautinių nusikaltimų ir Holokausto „didelio menkinimo“, o neigimą kriminalizuoja „tik bylų, kai tokie nusikaltimai įvykdyti prieš Lenkijos piliečius“, atvejais.

Minimos penkios šalys turi du mėnesius atsakyti į oficialius laiškus. Jei jos to nepadarys, EK gali pradėti procedūrą, pagal kurią gali būti kreiptasi į Europos Teisingumo Teismą (ETT).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 19 14:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt