trečiadienis, sausio 27 d.
ES paskelbė apie naujausią sutartį dėl vakcinų – pirks 160 mln. dozių
Alfa.lt

Europos Sąjunga antradienį paskelbė pasirašysianti šeštą sutartį dėl būsimų vakcinų nuo COVID-19, kuria bus numatyta nupirkti iki 160 mln. JAV firmos „Moderna“ kuriamų skiepų dozių.

„Kaip rodo klinikinių bandymų rezultatai, ši vakcina galėtų būti labai veiksminga nuo COVID-19“, – sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Kai tik bus įrodyta, kad ši vakcina saugi ir veiksminga, kiekviena valstybė narė jos gaus tuo pačiu metu proporcingumo pagrindu“, – sakoma jos trumpame pareiškime.

Sutarties detalės bus paskelbtos po jos pasirašymo trečiadienį.

Briuselis jau yra pasirašęs sutartis nupirkti šimtus milijonų galimų būsimų skiepų dozių iš „Johnson & Johnson“, „Sanofi-GSK“, „AstraZeneca“, „Pfizer-BionNTech“ ir „CureVac“.

U. von der Leyen yra sakiusi, kad Europos vaistų agentūra (EVA) pirmąsias potencialias vakcinas nuo koronaviruso, dėl kurių jau pateikti klinikinių bandymų rezultatai, galėtų patvirtinti šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje.

„Mes... kuriame vakcinų nuo COVID-19 portfelį, kuris yra tarp išsamiausių pasaulyje. Tai užtikrina europiečiams galimybes pasinaudoti kol kas perspektyviausiomis kuriamomis vakcinomis“, – sakė ji.

„Žinoma, visas vakcinas iš mūsų portfelio atidžiai vertins Europos vaistų agentūra“, – pabrėžė EK pirmininkė.

„Leidimas joms bus duotas ir rinkoje jos atsidurs tik tuo atveju, jei bus saugios ir veiksmingos. Šiuo atveju skaidrumas yra esminis ir didžiausios svarbos dalykas“, – pridūrė ji.

2020 11 24 18:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt