sekmadienis, balandžio 11 d.
ES ragina Maskvą ištirti įtariamus pažeidimus per balsavimą
Alfa.lt

Europos Sąjunga ketvirtadienį paragino Rusiją ištirti pranešimus apie pažeidimus per nacionalinį balsavimą dėl Konstitucijos pataisų, potencialiai leisiančių prezidentui Vladimirui Putinui likti valdžioje iki 2036-ųjų.

„Žinome apie pranešimus ir kaltinimus dėl pažeidimų per balsavimą, įskaitant spaudimą rinkėjams, balsavimą du kartus, balso slaptumo pažeidimus ir kaltinimus dėl policijos smurto prieš vieną žurnalistą, atvykusį stebėti“ rinkimų, sakė ES atstovas Peteris Stano.

„Tikimės, kad šie pranešimai bus deramai ištirti, nes tai yra rimti kaltinimai“, – kalbėjo jis per spaudos konferenciją Briuselyje.

ES taip pat kritikavo pataisą, pagal kurią Rusijos teisės aktai įgyja viršenybę prieš šalies tarptautinius įsipareigojimus. Rusija tuo gali pasinaudoti pateisindama sprendimą nebesilaikyti pareigos vykdyti tarptautinių teismų nutartis. Ši nuostata taip pat būtų taikoma Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT), kuris šiuo metu yra paskutinė instancija daugeliui rusų.

„Tikimės, kad Rusija, nepaisydama bet kokių šios Konstitucijos pataisų, laikysis savo tarptautinių įsipareigojimų“, – nurodė P. Stano.

Be kita ko, ES pabrėžė, kad nepripažįsta balsavimo Ukrainai priklausančiame Kryme, kurį aneksavo Rusija.

„Esame įsipareigoję Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui, tad nepripažįstame balsavimo Kryme ir rytinėje Ukrainos dalyje“, – sakė P. Stano.

2020 07 02 19:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt