antradienis, rugpjūčio 4 d.
ES sieks bevizio režimo su Moldova
tiesa.com

ES ambasadoriai sutarė siekti bevizio režimo su Moldova, taip rodydami paramą provakarietiškai Kišiniovo koalicinei vyriausybei, artėjant lapkričio mėnesį vyksiantiems rinkimams, skelbia „EUobserver“.

Pirmadienį ES užsienio reikalų ministrų susitikime Europos Komisija gali būti įpareigota parengti „veiksmų planą“ dėl bevizio režimo su Moldova. Bus remiamasi tokiu planu, kaip ir Ukrainai.

Moldovoje provakarietiškai koalicinei vyriausybei užėmus buvusios komunistinės vyriausybės vietą, paspartėjo šios šalies derybos dėl stojimo į ES.

Tačiau po to prasidėjo parlamentinė krizė. Šį rudenį nepavyko surengti referendumo dėl tiesioginių prezidento rinkimų (šiuo metu prezidentą renka Moldovos parlamentas). Jau beveik metus deputatams nepavyksta susitarti dėl prezidento kandidatūros, todėl lapkričio mėnesį šalyje vyks pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Dėl visuotinio nusivylimo valdančiaisiais ekonominės krizės metu ir provakarietiškosios koalicijos vidinių nesutarimų egzistuoja nemaža tikimybė, kad į politinę sceną vėl grįš komunistai.

Pažangą integracijos į ES procese stabdo ir neišspręstas konfliktas Padniestrės regione, kur Rusija laiko savo, kaip ji vadina, „taikdarių“ dalinius.

Iš kitos pusės, ES vizų politikoje laikosi vadinamojo „regioninio požiūrio“, tai yra, Briuselis stengiasi, kad nė viena iš buvusių sovietinių šalių neišsiveržtų į priekį, nes dėl to galėtų įsižeisti likusios valstybės.

2010 10 25 06:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt