ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistema startuos liepos pradžioje
BNS
Unsplash.com
Europos Sąjunga

Liepos pradžioje Europos Sąjungoje startuos COVID pažymėjimo sistema, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak pranešimo, antradienį vakare Europos Komisija leido šalims pradėti diegti į bandomąją informacinę platformą nacionalinius šalių reikalavimus dėl ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo duomenų nuskaitymo ir patikrinimo.

Lietuva yra viena pirmųjų šalių, jau įkėlusių savo nacionalines taisykles į ES platformą, jos šiuo metu testuojamos. Sveikatos apsaugos ministerijos žiniomis, Vokietija taip pat pradėjo šį procesą. Kitos Europos Sąjungos šalys dar tik planuoja savo duomenų kėlimą.  

Anksčiau planuota, kad bendra sistema ims funkcionuoti nuo liepos 1-osios. 

ES atvėrus sistemą, pradės veikti ir Lietuvoje sukurta ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo tikrinimo mobilioji programėlė. Ji bus naudinga kontrolę vykdančių institucijų darbuotojams ir paslaugų tiekėjams, nes patikrinimui, ar pažymėjimas yra tikras ir ar jis atitinka šalies, į kurią atvykote, nustatytas taisykles, pakaks nuskenuoti QR kodą.

Šiuo metu jau veikia viena iš dviejų jos funkcijų: galima patikrinti, ar pažymėjimas yra tikras. Kita funkcija – patikrinimas, ar pažymėjimo duomenys atitinka nacionalinius reikalavimus – yra išbandoma.  

Iš pradžių COVID pažymėjimo patikrinimo programėlė veiks „Android“ operacinėje sistemoje, tačiau netrukus atsiras ir „iOS“ operacinei sistemai skirta programėlės versija.

Dabar šie pažymėjimai yra tikrinami rankiniu būdu, taip kaip ir iki šiol galioję nacionalinės pažymos dėl vakcinacijos, persirgimo COVID liga ar turimo neigiamo COVID-19 ligos tyrimo rezultato. 

Pasak ministerijos, ES šalys skirtingu greičiu diegia Skaitmeninį COVID pažymėjimą. Lietuva pradėjo išduoti šį dokumentą birželio 7 dieną ir buvo viena pirmųjų. 

Lietuvoje skaitmeninį pažymėjimą kuria Registrų centras kartu su įmone „CGI Lietuva“.

Į užsienį keliaujantys Lietuvos gyventojai gali atsisiųsti pažymėjimą iš sveikatos portalo esveikata.lt ir jį naudoti patvirtinimui, jog yra paskiepyti nuo COVID-19 ligos, persirgo šia liga arba turi galiojantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 30 20:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt