antradienis, spalio 19 d.
ES vėl paragino Baltarusiją panaikinti mirties bausmę
BNS
Europos parlamentas
Mirties bausmė

Europos Sąjunga paragino Baltarusiją panaikinti mirties bausmę.

„Raginame Baltarusiją žengti žingsnį mirties bausmės panaikinimo link. Vis didėjantis teisingumo ir teisinės valstybės vakuumas šalyje yra pakankama priežastis įvesti moratoriumą“, – sekmadienį pareiškė ES atstovybės prie Baltarusijos Respublikos vadovas Dirkas Schuebelis atstovybės „Facebook“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše.

D. Schuebelis priminė, kad Baltarusija yra vienintelė šalis Europoje, kurioje taikoma mirties bausmė.

Pasak diplomato, „valdžia visada pranešdavo tik labai nedaug informacijos apie mirties bausmės vykdymą, tačiau pastaruoju metu ši procedūra dar labiau įslaptinta“.

„Pasaulis suformulavo tuziną svarių argumentų prieš mirties bausmę, todėl kartu su kankinimais ir vergove ji turi būti neatšaukiamai pašalinta iš visų visuomenių, įskaitant, žinoma, ir Baltarusijos teisingumo sistemą“, – kalbėjo D. Schuebelis.

Baltarusija išlieka vienintelė Europos ir NVS šalis, kurioje galioja mirties bausmė, kuri pagal Konstituciją naudojama kaip išskirtinė bausmė už ypač sunkius nusikaltimus. Teismo priimtas mirties bausmės nuosprendis įvykdomas sušaudant.

Paprastai nuteistųjų myriop artimieji nėra informuojami apie planuojamą mirties bausmės vykdymą ir jiems nesuteikiamas paskutinis susitikimas. Vadovaujantis Baltarusijos įstatymais, sušaudytųjų kūnai neperduodami artimiesiems laidoti, o apie jų palaidojimo vietą nepranešama.

Mirties bausmės taikymą Baltarusijoje smerkia ES, ESBO ir virtinė kitų tarptautinių organizacijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 10 21:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt