antradienis, spalio 20 d.
Esminis klausimas: kuo 5G naudingas man, paprastam žmogui?
Alfa.lt

Daugiau nei prieš dešimtmetį pristatytas 4G, ketvirtos kartos (angl. 4th Generation) mobilusis ryšys leido pasauliui išplėtoti dalinimosi ekonomiką – atsirado tokie paslaugų tinklai kaip Uber, AirBnB ar miesto dviračių ar elektrinių paspirtukų dalijimosi platformos. Ką galėtų atnešti 5G ryšys?

5G vartotojams suteiks mažiausiai tris naudingus pokyčius – didesnį interneto greitį, geriau išnaudojamus debesų kompiuterijos sprendimus ir visiems įrenginiams prieinamą didelės raiškos (HD) vaizdą.

5G ryšys yra maždaug 10 kartų greitesnis nei 4G. Interneto greitis leidžia prietaisui palaikyti nuolatinį, be pertrūkių veikiantį ryšį su debesų kompiuterijos serveriu ir greitai siųsti didžiulius duomenų kiekius į serverius, kurie gali būti už šimtų kilometrų nuo jūsų buvimo vietos.

Aukštos raiškos vaizdas yra dar vienas technologijos privalumas. Dauguma mobiliųjų telefonų jau dabar turi aukštos raiškos kameras, bet interneto greitis riboja transliacijos realiu laiku galimybes. Kaip ir įvairių vaizdo įrašų žiūrėjimą – dažnai, kad galėtų nepertraukiamai transliuoti, prietaisas sumažina vaizdo rezoliuciją. Su 5G tokių problemų neturėtų būti.

5G taip pat supaprastins ir vizitus pas gydytoją. Pandemijos metu išmėgintos virtualios gydytojo konsultacijos greičiausiai liks viena iš poliklinikų opcijų. Tad vietoje to, kad verstų jus laukti ligoninėje ar poliklinikoje, gydymo įstaigos turės visas technines galimybes pasiūlyti nuotolinę konsultaciją nesunkiems negalavimų atvejams. Tam HD vaizdo raiška bus tiesiog būtina, o 5G gebės ją užtikrinti.

Viena didžiausią šuolį žadančių dabarties technologijų – virtualios realybės (VR) sprendimai. 2019 m. buvo parduota apie 7 mln. VR akinių, tačiau bendrovė „Huawei“ prognozuoja, kad 2023 m. šis rodiklis pasieks 40 mln.

Jau šiandien VR akiniai ir aplinka gali pasiūlyti įstabių galimybių, tačiau su 5G technologija jie taps mažesni ir lengvesni. Pagrindinis procesorius persikels į nuotolinį „debesų“ serverį, o pačius akinius užteks prijungti prie jūsų telefono. Tai leis VR sprendimus diegti kur kas pigiau ir jie bus plačiai naudojami tiek laisvalaikiui, tiek mokslui, tiek įvairių rūšių treniruotėms. Technologija bus pasiruošusi palaikyti ir holografines projekcijas. Tai dar labiau pagyvins mobiliųjų programėlių rinką, atsiras naujų sprendimų.

5G debesų žaidimai yra kitas populiarėjantis dalykas. 4G išmanieji telefonai negali paleisti itin sudėtingų žaidimų – jiems reikalingos žaidimų konsolės arba kompiuteriai. Debesų kompiuterija ir ją palaikantis 5G ryšys šią problemą išsprendžia. Išsaugojus žaidimą, duomenys atsiduria debesų serveryje, todėl jį galima pratęsti naudojant kitą prietaisą.

Tai – prognozės apie galimybes, kurias 5G technologija atneš. Bet dar yra daugybė dalykų, kurių šiandien neįsivaizduojame. Aišku viena – už savo atsiradimą galės būti dėkingi ir naujajai 5G technologijai. 

2020 09 18 09:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt