trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Estija dėl migrantų krizės Lietuvoje stiprina sienos apsaugą
BNS
Scanpix
Estijos vėliava

Dėl smarkiai išaugusio iš Baltarusijos į Lietuvą atvykstančių nelegaliu migrantų skaičiaus Estija sustiprino savo sienos su Rusija ir Latvija apsaugą, o taip pat ėmėsi papildomų kontrolės priemonių uostuose, pranešė Estijos visuomeninis transliuotojas ERR, remdamasis šalies Estijos policijos ir sienų apsaugos tarnybos vadovu Egertu Beličevu.

„Pietryčiuose, netoli sienos su Rusija, šiuo metu yra ramu, tačiau žinios iš Lietuvos, kur pabėgėlių srautas, lyginant su praėjusiais metais padidėjo 20 kartų, sukėlė nerimą pasienio gyventojams“, – sakė jis.

„Mūsų pasienio tarnyba nemano, kad Estijoje gali pasikartoti Lietuvos-Baltarusijos scenarijus. Tačiau jeigu migrantų srautai pakeis kryptį į šiaurę, tai Estija atsidurs nelegalų kelyje. Estijos policijos ir sienų apsaugos tarnyba jau ėmėsi atitinkamų priemonių“, – nurodė tarnybos vadovas.

„Mes statome naują pasienio infrastruktūrą prie rytinės sienos, – sakė E. Beličevas. – Norime, kad nelegaliems migrantams būtų sunku patekti į Estiją. Kalbame ne tik apie užtvaras, bet ir visą stebėjimą įrangą. Ji suteikia mums galimybes matyti viską, kas darosi pasienyje. Be to, šiandien mes sustiprinome pasirengimą, padažninome patruliavimą ir padidinome patrulių skaičių ir prie išorinės ES sienos, ir prie vidinės sienos.“

Lietuva dėl atvykėlių iš Artimųjų Rytų šalių, daugiausia irakiečių, kurie Lietuvos sieną nelegaliai kerta iš Baltarusijos, yra paskelbusi valstybės lygio ekstremalią padėtį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 11 19:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt