trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Estija ieško kaltų dėl sugadintų vakcinų ir vaistų už 3 mln. eurų
BNS
Fotobankas
„AstraZenecos“ vakcina

Estijoje dėl pakilusios temperatūros sugadinta apie 100 tūkst. dozių vakcinų nuo koronaviruso ir įvairių kitų medicininių preparatų.

„Paaiškėjo, kad sugadinta apie 68 tūkst. vakcinos „AstraZeneca“ dozių, kurių vertė viršija 1 mln. eurų ir kurios turėjo būti paaukotos kitoms šalims“, – antradienį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ir darbo ministras Tanelis Kiikas.

Šį įvykį jis pavadino „labai rimtu incidentu“, tačiau perspėjo, kad „kol kas dar anksti kam nors priskirti politinę atsakomybę“.

Pasak ministro, aušinimo sistemų gedimas įvyko birželio 22 dieną. Šaldytuvo patalpose, kur turėjo būti palaikoma ne aukštesnė kaip plius 8 Celsijaus laipsnių temperatūra, ji pakilo iki plius 15 laipsnių. Speciali perspėjimo sistema dėl nežinomų priežasčių nesuveikė.

Sveikatos apsaugos departamento ir ministerijos vadovybė apie incidentą sužinojo tik po trijų dienų.

Įvykio aplinkybes tiria Sveikatos apsaugos departamento, taip pat pastatą, kur buvo sandėliuojamos vakcinos valdančios valstybinės bendrovės „Riigi Kinnisvara“ (RKAS), atstovai ir valstybės sekretoriaus sudaryta speciali komisija, nurodė T. Kiikas.

Sveikatos apsaugos departamento vadovas Ullaras Lanno nurodė, kad aukšto rango pareigūnai nemano, kad sistema buvo sugadinta tyčia. 

Jeigu bus nustatyta, kad preparatai sugedo dėl Socialinių reikalų ministerijos, Sveikatos apsaugos departamento ir kitų departamentų atsakingų pareigūnų aplaidumo, „bus keliamas atsakomybės klausimas“, sakė T. Kiikas.

100 tūkst. dozių vakcinų ir įvairių vaistų, kurių bendra vertė siekia maždaug 3 mln. eurų, buvo maždaug pusė visų Sveikatos apsaugos departamento pastate laikomų atsargų. Estija ketino paaukoti didžiąją dalį šių vakcinų Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyvoje dalyvaujančioms šalims.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 30 08:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt