sekmadienis, gruodžio 5 d.
Estija planuoja įvesti daugiau suvaržymų dėl COVID-19, bet vengs karantino
BNS
Fotobankas

Estija svarsto galimybę įvesti naujų suvaržymų dėl koronaviruso prie tų, kurie įsigaliojo prieš dieną, tačiau sieks išvengti visuotinio karantino, panašaus į tą, kurį įvedė kaimyninė Latvija, kad stabdytų greitą viruso plitimą.

Sveikatos apsaugos ministras Tanelis Kiikas estų žiniasklaidos atstovams sakė, kad vyriausybė tarsis dėl papildomų suvaržymų įvedimo, ypač tų, kuriais būtų siekiama pagreitinti vakcinacijos tempus šioje nedidelėje 1,3 mln. gyventojų turinčioje šalyje. Sprendimas dėl jų turėtų būti priimtas ketvirtadienį.

„Mes numatėme įvarius būdus, kaip [koronavirusas] gali plisti ir užkrėsti. Žinoma, svarbiausia priemonė padėčiai pagerinti yra vakcinavimasis“, – sakė T. Kiikas Estijos visuomeniniam transliuotojui ERR.

Vyriausybės mokslo ekspertų taryba nurodė, kad nerekomenduos visuotinio karantino ir kad mokyklos turėtų toliau dirbti kontaktiniu būdu.

Iki antradienio Estijoje buvo visiškai vakcinuota 57 proc. gyventojų, skelbia sveikatos priežiūros pareigūnai. Visoje šalyje dėl COVID-19 ligoninėse gydoma maždaug 513 pacientų, per pastarąją parą registruota 1 190 naujų užsikrėtimo atvejų ir aštuonios mirtys.

Nuo pirmadienio Estijoje neigiamas testo dėl koronaviruso atsakymas nesuteikia galimybės gauti COVID-19 sveikatos pažymėjimą, kurį reikia pateikti norint dalyvauti sporto renginiuose, lankytis viešosiose pirtyse, SPA centruose, baseinuose, vandens pramogų centruose, konferencijose, teatruose, kino teatruose, koncertuose ir parodose, viešojo maitinimo įstaigose.

Sveikatos pažymėjimai išduodami tik pasiskiepijusiems arba COVID-19 neseniai persirgusiems asmenims. Taip pat iki sausio 10 dienos visose viešose vietose įvedamas privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas.

Tuo metu Latvijoje beveik 90 proc. praėjusį mėnesį nuo COVID-19 mirusių asmenų buvo nesiskiepiję, 88 proc. į ligonines dėl koronaviruso patekusių pacientų taip pat nebuvo vakcinuoti, rodo oficialūs antradienį paskelbti duomenys, Latvijai įvedus mėnesio trukmės karantiną.

Latvijos vakcinacijos lygis yra vienas žemiausių Europos Sąjungoje – visiškai paskiepyti tik šiek tiek daugiau nei pusė šalies gyventojų.

Dėl sudėtingos COVID-19 padėties Latvijoje spalio 21 dieną įsigaliojęs griežtas karantinas truks iki lapkričio 15 dienos. Šiuo laikotarpiu uždarytos visos parduotuvės, išskyrus prekiaujančias būtiniausiomis prekėmis, teikiamos tik svarbiausios paslaugos. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai patalpose ir lauke, pramoginiai, sporto ir kultūriniai renginiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 27 12:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt