trečiadienis, spalio 21 d.
Estija siūlo prezidentę K. Kaljulaid skirti EBPO generaline sekretore
Alfa.lt

Estijos ambasadorius prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Clyde'as Kullas ketvirtadienį pateikė dokumentus dėl Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid kandidatūros į EBPO generalinio sekretoriaus postą. 

Prezidentė K. Kaljulaid savo poziciją ir darbo viziją išdėstys spalio 5 dieną numatytame renginyje, kuris vyks internetu, pranešė Estijos užsienio reikalų ministerijos atstovai.

„2020 metais mes išgyvename Didžiojo perėjimo laikotarpį. Perėjimo nuo pramoninės į skaitmeninę ekonomiką ir nuo iškastinių energijos išteklių į švariuosius. Būdama tvirta daugiašališkumo šalininkė aš matau EBPO kaip priemonę išsivysčiusių šalių tarptautinei bendruomenei aktyviai imtis telkti geriausias pasaulio žinias, siekiant padėti vyriausybėms susitvarkyti su šiais pokyčiais“, – sakė K. Kaljulaid. 

Estijos prezidentės K. Kaljulaid kadencija baigiasi 2021 metų spalį. Jeigu jos kandidatūra į EBPO vadovo postą bus patvirtinta, ji galės jį užimti pasibaigus prezidentavimo kadencijai.

EBPO vienija atviros ekonomikos demokratijas, gerbiančias žmogaus teises. Estija prie šios organizacijos prisijungė 2010 metais. EBPO būstinė yra Paryžiuje. Organizacijos narės glaudžiai bendradarbiauja dalindamosi patirtimi ir spręsdamos bendras problemas. 

2020 10 01 20:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt