pirmadienis, liepos 6 d.
Estijoje – nei vieno pabėgėlio
tiesa.com

Estijoje kol kas negyvena nei vienas pabėgėlis. Atsakingų šalies pareigūnų teigimu, Europos Sąjungos institucijos, atsakingos už pabėgėlių perkėlimą, kokybiškai neatlieka savo darbo, todėl žmonės užstrigę laikinuose centruose.

Estai įsitikinę, kad visiems pabėgėliams, kurie nori bent laikinai apsigyventi Europoje, reikalinga tarptautinė apsauga. Tačiau jos suteikti neįmanoma, kai trūksta informacijos. Dėl jos trūkumo, kaip rašė portalas lrytas.lt, estai kaltina italus.

Pastarieji jau kelis mėnesius nesuteikia reikalingos informacijos apie žmones, kurie galėtų [radėti kurti gyvenimą vienoje Baltijos šalių. Estija planavo priimti aštuonis pabėgėlius, tačiau atsakingos institucijos negavo reikalingos informacijos ir žmonės į Estiją atvykti negalėjo.

„Pateiktuose dokumentuose nėra pabėgėlių pirštų antspaudų, nenurodomos konkrečios priežastys, kodėl tiems žmonėms turi būti suteikta tarptautinė apsauga. Neturint visų duomenų, neįmanoma įvertinti, ar tie asmenys yra nepavojingi visuomenei“, - situacija aiškino Estijos vidaus reikalų ministras Hannas Pevkuras.

Jis taip pat pridūrė, kad minėta informacija turi būti surenkama ir pateikiama profesionaliai, nes vien pokalbio su pabėgėliu neužtenka teigiamam sprendimui priimti.

Estija yra vienintelė Baltijos šalis, kuri nėra priėmusi nei vieno pabėgėlio.

2016 02 18 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt