sekmadienis, gruodžio 5 d.
Estijoje pradėtos statyti laikinos užtvaros prie sienos su Rusija
BNS
Fotobankas

Estijos gynybos pajėgos, policija ir sienos apsaugos tarnyba šeštadienį pradėjo statyti laikinas užtvaras prie sienos su Rusija Narvoje, Meremejėje ir prie Piusos upės šalies pietryčiuose.

Estijos policijos ir sienų apsaugos valdybos Rytų prefektūros operacijų vadovas Urmas Elmi sakė, kad Estijos ir Rusijos sieną Rytų Virumos apskrityje didele dalimi blokuoja natūrali vandens kliūtis, todėl čia stiprinama vienintelė sausuma einanti atkarpa buvusioje Narvos upės vagoje.

„Darbas prasidėjo šį rytą maždaug 9 valandą ir tęsis iki tamsos. Gynybos pajėgos šioje atkarpoje dirbs dvi dienas“, – sakoma U. Elmi pranešime.

Valdybos Pietų prefektūros operacijų vadovas Vallo Koppelis sakė, kad čia pagrindinė policijos užduotis anksti ryte buvo instruktuoti prie sienos siunčiamus rezervininkus, kaip statyti pjaunančios vielos užtvaras, kad jie tyčia ar netyčia patys nekirstų sienos.

Jis pridūrė, kad darbai prie sienos prasidėjo ir vyksta.

Estijos policijos ir sienų apsaugos valdybos vadovo pavaduotojas Egertas Belitševas sakė, kad šiuo metu migracijos spaudimas šalyje nėra padidėjęs, bet jei padėtis pasikeistų, skubus laikinų barjerų įrengimas būtų svarbus komponentas siekiant užkirsti kelią masinei neteisėtai imigracijai.

Valdyba žemėlapyje pažymėjo 10 atkarpų, kur padedant rezervininkams galima nutiesti iki 40 km pjaunančios vielos užtvarų. Darbai pradedami tose atkarpose, kur didžiausia nelegalaus sienos kirtimo atvejų rizika.

Iki lapkričio 25-osios keliais netoli sienos bus gabenama gynybos pajėgų įranga, o iki lapkričio 26-osios prie rytinės sienos taikomi apribojimai pilotuojamų ir nepilotuojamų orlaivių skrydžiams.

Laikinų užtvarų statyba spartinama dėl migracijos krizės prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos. Iš viso vyriausybė pasitelkė maždaug 1,7 tūkst. gynybos pajėgų rezervininkų, trečiadienį iškviestų į mokymus.

Estijos ir Rusijos sienos ilgis – 338 km, iš kurių 76 km eina Narvos upe, o 127 km – Peipaus ežeru. 135 km ilgio sausumos siena driekiasi daugiausia sunkiai praeinamomis, miškingomis vietovėmis, kur nuo sienos pažeidėjų natūraliai apsaugo gamta. Dėl to pasienio infrastruktūra realiai reikalinga 115 km ruože.

Šiame ruože ketinama įrengti elektroninę apsaugos sistemą, aprūpinti jį aukštųjų technologijų įranga. Pasienyje bus naudojamos bepilotės skraidyklės, bet kokį sienos kirtimą fiksuos jutikliai. Be to, bus baigta statyti maždaug 90 km ilgio, pustrečio metro aukščio tvora.

Pagal anksčiau patvirtintą planą, ilgalaikio barjero prie sienos su Rusija statyba turi būti užbaigta iki 2026 metų.

2021 11 20 17:27
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt