trečiadienis, spalio 21 d.
Estijos konservatoriai Konstitucijoje nori pakeisti santuokos apibrėžimą
Alfa.lt

Estijos konservatyvioji liaudies partija (EKRE) siekia referendumo būdu šalies Konstitucijoje apibrėžti santuoką kaip vyro ir moters sąjungą. Opozicijos politikai šią iniciatyvą vadina provokacija ir kaltina neapykantos kurstymu.

Naujienų agentūros BNN duomenimis, EKRE lyderis ir Estijos finansų ministras Martinas Helme atskleidė, kad valdančioji koalicija jau artėja prie referendumo dėl santuokos apibrėžimo susitarimo, nors vis dar nėra tiksliai aišku, ar balsavimą pavyks surengti kartu su savivaldos rinkimais, planuojamais 2021 m. spalį.

EKRE siūlomas referendumo klausimas formuluojamas taip: „Ar jūs pritariate pasiūlymui papildyti Estijos Konstitucijos 27 skirsnį sakiniu „Santuoka yra ilgalaikė sąjunga tarp vieno vyro ir vienos moters“?“

Šiam pasiūlymui aršiai priešinasi opozicinės partijos. Liberalios Reformų partijos lyderė Kaja Kallas šį pasiūlymą įvardijo kaip „EKRE provokaciją, prie kurios niekas neturėtų jungtis“. Irgi opozicinių Socialdemokratų partijos vadovas Indrekas Saaras teigė, kad šis planuojamas balsavimas taptų paprasčiausiu „neapykantos referendumu“. 

2020 10 17 12:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt