šeštadienis, gruodžio 5 d.
Etiopijoje autobusą užpuolę asmenys nužudė 34 žmones, sako žmogaus teisių organizacija
Alfa.lt

Ginkluoti asmenys nužudė mažiausiai 34 žmones per „kraupų“ išpuolį prieš keleivinį autobusą vakarų Etiopijoje, šalies dalyje, kurią pastaruoju metu sukrėtė kruvinų atakų prieš civilius virtinė, sekmadienį pranešė nacionalinė žmogaus teisių organizacija.

Etiopijos žmogaus teisių komisijos pranešime teigiama, kad išpuolio, surengto šeštadienio vakarą Benišangulo–Gumūzo regione, „apytikris aukų skaičius, šiuo metu siekiantis 34, greičiausiai išaugs“.

Komisijos, nepriklausomos vyriausybinės įstaigos, atstovas patvirtino, kad visi šie žmonės žuvo.

Jos pranešime teigiama, kad ataka įvyko Dibatės administracinėje srityje ir kad „yra pranešimų apie panašius išpuolius“ dar trijose srityse, taip pat „apie asmenis, pabėgusius ieškoti prieglobsčio“.

Ministro pirmininko Abiy Ahmedo vyriausybė neskelbia daug informacijos apie pastarojo meto smurtą Benišangule–Gumūze, ypač Metekelio zonoje, kur įsikūrusi Dibatė.

Spalio mėnesį šiame regione per ataką žuvo 12 žmonių, o rugsėjo pabaigoje per panašų išpuolį žuvo 15 žmonių.

Praėjusį mėnesį kreipdamasis į įstatymų leidėjus, Abiy Ahmedas tvirtino, kad už žudynes atsakingi kovotojai buvo apmokyti ir gyveno kaimyniniame Sudane ir kad norint stabilizuoti padėtį toje zonoje, reikia Chartumo pagalbos.

Nėra žinoma jokio ryšio tarp smurto Benišangule–Gumūze ir karinių operacijų Etiopijos šiauriniame Tigrajaus regione, per kurias žuvo šimtai žmonių, o daugiau nei 20 000 gyventojų pabėgo per sieną į Sudaną.

Opozicijos politikai smurtą Benišangule–Gumūze vadina etniškai motyvuotu.

2020 11 15 15:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt