sekmadienis, liepos 5 d.
Euras ir svaras brangsta
tiesa.com

Politiniai procesai smarkiai koreaguoja valiutų kursus. Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu pirmadienį išaugo dėl teigiamų statistinių duomenų iš euro zonos. Pabrango ir D. Britanijos valiuta – svaras.

Ekspertų teigimu, valiutos būtų brangusios dar smarkiai, tačiau politikos rizikos veiksniai tam užkirto kelią.

Verslininkai teigiamai įvertino euro zonos rodiklius ir perspektyvas, o pasitikėjimas ekonomika šių metų vasarį, palyginti su sausiu, padidėjo nuo 107,9 iki 108 punktų. Tai yra didžiausias lygis nuo 2011 metų kovo.

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu padidėjo nuo 1,0575 iki 1,0600 JAV dolerio.

D. Britanijos svaras pirmadienį pabrango dešimties pagrindinių valiutų atžvilgiu, reaguodamas į žiniasklaidos pranešimus, kad Škotija ketina siekti antrojo referendumo dėl atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės.

Svaro kursas dolerio atžvilgiu smuktelėjo nuo 1,2469 iki 1,2422 JAV dolerio. Vienu metu svaras buvo atpigęs iki 1,2384 JAV dolerio.

Laikraštis „The Sunday Times“ pranešė, kad Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon ketina kovą teikti siūlymą surengti naują referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės. Esą šis klausimas buvo iškeltas praėjusią savaitę įvykusio Škotijos politikų susitikimo su Jungtine Karalyste vyriausybe metu.

2017 02 27 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt